09. august 2020
Facebook
streda, 03 júl 2019 19:00

Šefčovič bude dočasne zastávať aj post podpredsedu Európskej komisie pre digitálny jednotný trh

Written by 
Rate this item
(0 votes)

3.7.2019 (Webnoviny.sk) - Po tom ako zo svojich funkcií v Európskej komisii (EK) odstúpili Andrus Ansip a Corina Creţuová, aby sa ujali postov, na ktoré ich zvolili v Európskom parlamente, predseda EK Jean-Claude Juncker ich portfóliá dočasne odovzdal podpredsedovi EK pre energetickú úniu Marošovi Šefčovičovi a eurokomisárovi Johannesovi Hahnovi. EK o tom informovala v stredu.

Znalosti a kontakty

Šefčovič tak bude dočasne zastávať aj post podpredsedu EK pre digitálny jednotný trh, ktorý doteraz patril Andrusovi Ansipovi. Corina Creţuová bola eurokomisárkou pre regionálny rozvoj. "So skúsenosťami na poste podpredsedu pre energetickú úniu Šefčovič má potrebné znalosti a dobré kontakty, pričom oba tieto fakty z neho robia ideálnu osobu na zabezpečenie kontinuity v portfóliu digitálneho jednotného trhu," uviedla v stredu EK. Eurokomisár Hahn, ktorý má na starosti susedskú politiku a rokovania o rozširovaní, bol počas predošlého mandátu v EK eurokomisárom pre regionálnu politiku a preto má všetky potrebné znalosti a kontakty, aby dočasne zastával post eurokomisára pre regionálnu politiku, dodala EK.

Jednotný digitálny trh

Šefčovič privítal možnosť dočasne prevziať štafetu jednotného digitálneho trhu. "Digitalizácia predstavuje rýchlo napredujúci svet, v ktorom Európa musí dominovať, ak chceme, aby toto storočie bolo európske, a nie americké alebo čínske. Jednotný digitálny trh je pritom vynikajúci príklad toho, kde má európska spolupráca silný zmysel a vysokú pridanú hodnotu," povedal Šefčovič. Ako dodal, už v utorok 9. júla organizuje koordinačné stretnutie s kolegami, aby sa detailne oboznámil s prácou, ktorú treba dotiahnuť do zdarného konca.

Viac k témam: Európska komisia (EK), Európska únia
Zdroj: Webnoviny.sk - Šefčovič bude dočasne zastávať aj post podpredsedu Európskej komisie pre digitálny jednotný trh © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 132 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner