26. november 2020
Facebook
streda, 10 júl 2019 15:00

Britský veľvyslanec v USA odstúpil z funkcie, v e-mailoch kritizoval Trumpovu administratívu

Written by 
Rate this item
(0 votes)

10.7.2019 (Webnoviny.sk) - Britský veľvyslanec v Spojených štátoch amerických rezignoval na svoju funkciu. Stalo sa tak po tom, ako sa dostali na verejnosť e-maily, v ktorých Kim Darroch kritizoval administratívu amerického prezidenta Donalda Trumpa. Ten následne nazval britského veľvyslanca "veľmi hlúpym človekom".

Trump podrobil kritike aj Mayovú

Trump podrobil kritike aj Theresu Mayovú. Premiérka vraj ignorovala jeho rady týkajúce sa brexitu a šla "vlastnou bláznivou cestou". Britský minister zahraničia Jeremy Hunt označil jeho vyjadrenia za neúctivé. Darroch v správach nazval Trumpovu administratívu nešikovnou, neistou a nekompetentnou. "Naozaj si nemyslíme, že by sa táto administratíva v budúcnosti stala podstatne normálnejšou, menej disfunkčnou, menej nepredvídateľnou, menej rozdelenou medzi frakcie, menej diplomaticky nemotornou a nešikovnou," napísal.

S veľvyslancom prerušil kontakt

Trump po zverejnení e-mailov prerušil kontakt s veľvyslancom, ktorému Mayová následne prejavila plnú podporu. Kim Darroch v stredu vyhlásil, že podľa jeho názoru je zodpovedné zvoliť si nového veľvyslanca. Poďakoval sa tiež všetkým v Británii aj USA, ktorí mu prejavili podporu.

Viac k témam: Veľká Británia, veľvyslanec
Zdroj: Webnoviny.sk - Britský veľvyslanec v USA odstúpil z funkcie, v e-mailoch kritizoval Trumpovu administratívu © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 83 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner