Print this page
streda, 24 júl 2019 20:00

Na radnici v Mogadišo sa odpálil samovražedný atentátnik, podozrenie padá na aš-Šabáb

Written by 
Rate this item
(0 votes)

24.7.2019 (Webnoviny.sk) - Na radnici v somálskej metropole Mogadišo sa v stredu odpálil samovražedný atentátnik. Niekoľko ľudí zabil, ďalším, vrátane samotného starostu, spôsobil zranenia. Ako informoval šéf mogadišskej polície Muhammad Husajn, starostu Abdirahmana Umara Usmána, a tiež jeho námestníka, previezli po útoku do nemocnice s veľmi vážnymi zraneniami a obaja sú v kritickom stave. Útok sa stal vo chvíli, keď úrad mogadišského starostu opustil nový vyslanec Organizácie Spojených národov (OSN) pre Somálsko James Swan. Úrad starostu len pár minút pred útokom zverejnil na sociálnych sieťach fotografie z tohto stretnutia, na ktorých sa všetci zúčastnení usmievajú. K útoku sa zatiaľ nikto neprihlásil, podozrenie však padá najmä na teroristickú sieť aš-Šabáb, ktorá je napojená na al-Kájdu a je v Somálsku najaktívnejšou militantnou skupinou.

Viac k témam: al-Káida, atentát, islamistická skupina Aš-Šabáb, OSN Organizácia spojených národov, samovražedný atentátnik, teroristi
Zdroj: Webnoviny.sk - Na radnici v Mogadišo sa odpálil samovražedný atentátnik, podozrenie padá na aš-Šabáb © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 94 times
Super User

Latest from Super User

Media

NULL

Image Gallery

NULL