09. júl 2020
Facebook
štvrtok, 01 august 2019 21:00

Česká polícia zadržala migranta trpiaceho nákazlivou chorobou, do Európy prišiel balkánskou cestou

Written by 
Rate this item
(0 votes)

1.8.2019 (Webnoviny.sk) - Česká polícia zadržala tento týždeň na železničnej stanici v obci Uhersko v Pardubickom kraji zrejme nelegálneho migranta, ktorý o sebe tvrdí, že má 16 rokov a pochádza z Afganistanu.

Kožná choroba

V nemocnici zistili, že trpí nákazlivou kožnou chorobou. "Nepoznáme jeho totožnosť a zisťujeme ju," povedala pre portál Novinky.cz hovorkyňa polície Markéta Janovská. Podľa nej lekári v nemocnici zistili, že trpí nákazlivou kožnou chorobou. "O akú chorobu ide, netuším, ale ľudia v ohrození neboli. Teraz je umiestnený v zariadení pre utečencov v Bělej pod Bezdězem," konštatovala Janovská. Pôvodne polícia uvádzala, že ide o vysoko nákazlivú chorobu, neskôr ale informáciu opravila.

Bulózne impetigo

Podľa informácií Práva ide o kožnú chorobu bulózne impetigo, ktorá postihuje povrchové vrstvy kože. Vyskytuje sa hlavne u detí, ale aj dospelých. Je pomerne častá a prejavuje sa pľuzgiermi, ktoré praskajú. Lieči sa antibiotikami. Polícii mladík povedal, že sa do Európskej únie dostal s pomocou prevádzačov takzvanou balkánskou cestou. Polícia sa prípadom ďalej zaoberá a okrem totožnosti zisťuje, odkiaľ muž prišiel a či niekde požiadal o azyl. Podľa svojich slov však o azyl nikde nežiadal, dopĺňajú Novinky.

Viac k témam: imigranti, migranti, utečenecká kríza
Zdroj: Webnoviny.sk - Česká polícia zadržala migranta trpiaceho nákazlivou chorobou, do Európy prišiel balkánskou cestou © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 87 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner