19. november 2019
Facebook
pondelok, 12 august 2019 23:00

Video: V nákupnom centre v Houstone vyčíňal muž s maskou, vystrašení ľudia v panike vybiehali von

Written by 
Rate this item
(0 votes)

12.8.2019 (Webnoviny.sk) - V nákupnom centre v Houstone v americkom štáte Texas v pondelok vyčíňal maskovaný muž. V jedálenskom oddelení vyskočil na stôl, začal kričať, že sa zabije, a následne hodil do davu ľudí neznámy predmet zabalený v toaletnom papieri.

Páchateľ sa stratil v dave

Stovky ľudí začali v panike vybiehať von z nákupného centra a vo všeobecnom chaose sa stratil aj samotný páchateľ, ktorého polícia zatiaľ nechytila. Hrozí mu obvinenie z teroristického ohrozenia. Dvaja ľudia pri tejto udalosti utrpeli ľahšie zranenia. Panika v Houstone nasleduje len týždeň po tom, ako strelec v nákupnom centre Walmart v texaskom El Pase vyvraždil 22 ľudí a neskôr vyhlásil, že mal v úmysle zabiť čo najviac Mexičanov. Len o niekoľko hodín neskôr zaútočil ďalší strelec v zábavnom parku v Ohiu, kde zabil deväť ľudí.

Muž s nabitými zbraňami vo Walmarte

V sobotu zas vpochodoval do nákupného centra Walmart v Springfielde v štáte Missouri Američan ruského pôvodu s celým arzenálom strelných zbraní, ktoré boli nabité. Aj tu ľudia v panike vybiehali na ulicu, muža so zbraňami zakrátko zatkol odvážny požiarnik v civile. Páchateľ, ktorý si celú udalosť filmoval na mobil, ako odôvodnenie svojho konania uviedol, že chcel len vyskúšať, či platí v praxi takzvaný Druhý dodatok Ústavy USA, ktorý občanom Spojených štátov zaručuje právo vlastniť a nosiť zbrane. "Chcel som vedieť, či Walmart dodržiava Druhý dodatok," vyhlásil.


Viac k témam: americká polícia, obchodný dom
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: V nákupnom centre v Houstone vyčíňal muž s maskou, vystrašení ľudia v panike vybiehali von © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 69 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner