06. júl 2020
Facebook
streda, 28 august 2019 18:00

Video: Aktivistka Greta Thunberg preplávala Atlantik, zúčastní sa na klimatických konferenciách

Written by 
Rate this item
(0 votes)

28.8.2019 (Webnoviny.sk) - Šestnásťročná švédska ekologická aktivista Greta Thunberg preplávala po dvoch týždňoch Atlantický oceán na plachetnici s nulovými emisiami, aby sa zúčastnila na konferencii o globálnom otepľovaní. "Pevnina!! Pred nami sú svetlá Long Islandu a New Yorku," napísala v stredu pred východom slnka na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter. Očakáva sa, že z lode vystúpia v stredu popoludní miestneho času v prístave na dolnom Manhattane.

Vybrala si plavbu jachtou

Greta Thunberg si zvolila na cestu do New Yorku jachtu namiesto lietadla, keďže využívanie lietadiel podľa vedcov produkuje obrovskú uhlíkovú stopu a výrazne tak prispieva k zhoršovaniu situácie v súvislosti so svetovou klímou. Plavbu, na ktorej ju sprevádzali jej otec a švédsky dokumentarista Nathan Grossman, absolvovala 18-metrovou jachtou Malizia II, ktorá vyrába elektrinu pomocou solárnych panelov a podvodných turbín.

Príde na klimatické konferencie

Greta Thunberg, ktorej sa podarilo odštartovať celosvetové hnutie študentských protestov za zmenu politiky vlád v boji proti klimatickým zmenám, sa zúčastní najskôr 23. septembra na svetovej klimatickej konferencii v New Yorku, odkiaľ sa neskôr presunie vlakmi a autobusmi do čilskej metropoly Santiago, kde sa bude konať od 2. do 13. decembra ďalšia významná konferencia o klimatických zmenách pod patronátom Organizácie Spojených národov (OSN). Tá sa mala pôvodne uskutočniť v novembri v Brazílii, po nástupe nového brazílskeho prezidenta Jaira Bolsonara, ktorý je známym nepriateľom ekológie, však krajina oznámila OSN, že ju organizovať nebude.


Viac k témam: jachty, klimatické zmeny, konferencia
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Aktivistka Greta Thunberg preplávala Atlantik, zúčastní sa na klimatických konferenciách © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 81 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner