25. máj 2020
Facebook
piatok, 30 august 2019 19:00

Zuzana Čaputová sa v Rakúsku pripojila k iniciatíve prezidenta, hovorí o odpovedi na rast extrémizmu

Written by 
Rate this item
(0 votes)

30.8.2019 (Webnoviny.sk) - Prezidentka Zuzana Čaputová sa pripojila k iniciatíve rakúskeho prezidenta Alexandra Van der Bellena, v ktorej vyzýva na posilnenie ambícií v boji proti klimatickej kríze. Uviedla to Čaputová po stretnutí so svojím rakúskym kolegom vo Viedni s tým, že nie je tajomstvom, že ich spája spoločný záujem o ochranu životného prostredia. Slovenská prezidentka na svojej prvej oficiálnej návšteve Rakúska pripomenula, že obe krajiny sa ako jediné v regióne prihlásili k bezuhlíkovej budúcnosti do roku 2050 a prijímajú konkrétne opatrenia. Zobraziť fotogalériu k článku:
Prezidentka Zuzana Čaputová na návšteve Rakúska (fotografie) „Transformácia na moderné a klimaticky udržateľné hospodárstvo bude vyžadovať viac než len zmenu v technológiách, priemysle alebo energetike. Potrebujeme zmierniť sociálne dopady na našich obyvateľov. A tiež posilniť sociálnu stabilitu pre všetkých občanov Európskej únie, bez ohľadu na to, v ktorej členskej krajine pracujú. Lebo to je dnes to, čo našich občanov trápi. Som presvedčená, že takéto opatrenia sú efektívnou odpoveďou aj na súčasný nárast populizmu a extrémizmu v Európe," uzavrela na svojom facebookovom profile prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová.

Viac k témam: klimatické zmeny, prezidentka SR
Zdroj: Webnoviny.sk - Zuzana Čaputová sa v Rakúsku pripojila k iniciatíve prezidenta, hovorí o odpovedi na rast extrémizmu © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 62 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner