27. november 2020
Facebook
utorok, 03 september 2019 20:00

Video: Výtržníci v Johannesburgu rabovali a podpaľovali obchody, polícia už zatkla viac ako 90 ľudí

Written by 
Rate this item
(0 votes)

3.9.2019 (Webnoviny.sk) - Juhoafrická polícia zatkla viac ako 90 ľudí v piatich častiach Johannesburgu a Pretórie, kde už po tretí deň zúria nepokoje. Výtržníci v mestách rabovali obchody či podpaľovali zahraničné podniky. Mnohé poničené zariadenia zostali zavreté, keďže sa ich vlastníci, mnohí z nich cudzinci, boja do nich vrátiť.

Prezident útoky a násilnosti skritizoval

Prezident Juhoafrickej republiky (JAR) dni rabovania a podpaľačských útokov skritizoval a násilnosti nazval "absolútne neprijateľnými". "Sme krajina, ktorá je zaviazaná bojovať proti xenofóbii. Nepovoľujeme a nemôžeme tolerovať útoky na ľudí z druhých afrických krajín," vyjadril sa Cyril Ramaphosa vo videu, ktoré zverejnil v utorok na Twitteri. "Neexistuje žiadne ospravedlnenie pre ľudí, ktorí majú pocit, že im ľudia z cudzích krajín berú prácu, a ktorí ich napádajú, ničia im majetok a zabíjajú ich," dodal prezident s tým, že to musí prestať.

Vlády afrických štátov varovali občanov

V pondelok vlády afrických štátov varovali svojich občanov v JAR, aby prijali bezpečnostné opatrenia. Etiópske veľvyslanectvo v JAR odporučilo Etiópčanom, aby zavreli svoje obchody, až kým sa znova nenastolí pokoj. Zambijské ministerstvo dopravy a komunikácií varovalo zambijských kamionistov, aby necestovali do Južnej Afriky. Nigérijská vláda zase skritizovala juhoafrickú vládu za jej "neefektívnu" reakciu na útoky na jej občanov.


Viac k témam: občianske nepokoje, podpaľač, rabovanie obchodov, útoky
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Výtržníci v Johannesburgu rabovali a podpaľovali obchody, polícia už zatkla viac ako 90 ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 60 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner