11. júl 2020
Facebook
štvrtok, 05 september 2019 16:00

Súd nečakane prepustil kľúčového svedka v prípade zostreleného letu MH17 nad Ukrajinou

Written by 
Rate this item
(0 votes)

5.9.2019 (Webnoviny.sk) - Ukrajinský súd nečakane prepustil na kauciu kľúčového svedka v prípade zostreleného letu MH17 malajzijskej leteckej spoločnosti Malaysia Airlines z roku 2014 nad separatistami kontrolovanou východnou Ukrajinou. Odvolací súd v metropole Kyjev vo štvrtok rozhodol o prepustení Volodymyra Cemacha, pričom vyšetrovanie naďalej pokračuje. Cemach bol veliteľom protivzdušnej obrany separatistov v oblasti, kde pred piatimi rokmi lietadlo zostrelili.

Výmena väzňov s Ruskom

Podľa nepotvrdených správ mal byť Cemach na zozname väzňov, ktorých chce Moskva na výmenu za prepustenie viacerých Ukrajincov väznených v Rusku, vrátane 24 námorníkov zadržaných minulý rok v novembri, keď sa pokúšali preplávať cez Kerčský prieliv pri Kryme. Krátko po Cemachovom prepustení sa ruský prezident Vladimir Putin v otázke výmeny väzňov vyjadril, že rokovania sú v záverečnej fáze. Na základe správ o možnej výmene Cemacha do Ruska holandskí vyšetrovatelia prípadu zostreleného lietadla tento týždeň uviedli, že by ho radi vypočuli. Desiatky ukrajinských poslancov tiež podpísali petíciu, v ktorej ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského žiadajú, aby Cemacha nevydal do Ruska.

Obvinili štyroch mužov

Boeing 777 leteckej spoločnosti Malaysian Airlines smeroval z holandského Amsterdamu do malajzijskej metropoly Kuala Lumpur, keď ho 17. júla 2014 zostrelili nad východnou Ukrajinou. Vyšetrovací tím sa minulý rok vyjadril, že ho zostrelila raketa systému Buk. Podľa vyšetrovateľov to bola konkrétne raketa 53. brigády protivzdušnej obrany z ruského Kursku. Minulý mesiac vyšetrovatelia obvinili z vraždy 298 cestujúcich a členov posádky štyroch mužov, medzi nimi popredného vodcu ukrajinských separatistov. Medzi obeťami bolo takmer 200 Holanďanov, ďalšie obete pochádzali z Malajzie, Austrálie, Kanady, Veľkej Británie a Belgicka.

Viac k témam: Boeing 777 na Ukrajine, MH17, Rusko, väzeň, vyšetrovanie
Zdroj: Webnoviny.sk - Súd nečakane prepustil kľúčového svedka v prípade zostreleného letu MH17 nad Ukrajinou © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 61 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner