09. august 2020
Facebook
pondelok, 09 september 2019 11:00

Austrálska vláda chce testovať nezamestnaných na drogy, senátorka žiada to isté pre poslancov

Written by 
Rate this item
(0 votes)

9.9.2019 (Webnoviny.sk) - Vplyvná nezaradená austrálska senátorka podporí zákon, na základe ktorého by austrálski nezamestnaní výmenou za poberanie dávok v hmotnej núdzi museli podstúpiť test na drogy, ak takýto test absolvujú aj zákonodarcovia. Konzervatívna austrálska vláda chce testovať ľudí poberajúcich podporu v nezamestnanosti a obmedziť tak množstvo prostriedkov, ktoré majú k voľnému použitiu nezákonní užívatelia drog.

Trestanie nezamestnaných

Na schválenie zákona potrebuje vláda podporu nezaradených senátorov a senátorka Jacqui Lambie je nateraz jediná, ktorá sa vyslovila za podporu zákona s podmienkou. Podobné návrhy zákonov už predtým senát dvakrát odmietol. Podľa jeho odporcov z radov stredoľavej opozičnej Austrálskej strany práce a organizácií zo sociálnej oblasti a zdravotníctva je to trestanie nezamestnaných.

Náhodné testy poslancov

Lambie, ktorá má vlastnú skúsenosť so synom závislým na metamfetamíne, uviedla, že federálni poslanci by mali podstupovať náhodné testy na drogy. Podľa nej sú takého testy spolu s testami na alkohol bežné v stavebnom a ťažobnom priemysle a parlament by mal ísť príkladom. Jej postoj už podporilo aj niekoľko vládnych poslancov.

Viac k témam: drogy, nezamestnaní, poslanci
Zdroj: Webnoviny.sk - Austrálska vláda chce testovať nezamestnaných na drogy, senátorka žiada to isté pre poslancov © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 39 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner