01. október 2020
Facebook
streda, 18 september 2019 12:00

Ruskí pravoslávni kňazi podpísali petíciu, vyslovili podporu väzneným protivládnym demonštrantom

Written by 
Rate this item
(0 votes)

18.9.2019 (Webnoviny.sk) - Niekoľko desiatok ruských pravoslávnych kňazov podpísalo petíciu, v ktorej odsudzujú sériu súdnych procesov a trestov pre protivládnych demonštrantov. Otvorený list, ktorý je bezprecedentnou ukážkou podpory zo strany pravoslávnych duchovných, podpísalo viac ako 50 kňazov.

Pokus o zastrašenie občanov

Odsudzujú v ňom nedávne rozsudky proti niekoľkým demonštrantom a osobám, ktoré sa na letných protestoch nezúčastnili a len sa im prizerali, a vyzývajú ruské úrady, aby prešetrili ich prípady. Ako tiež uviedli v liste zverejnenom v utorok večer, verdikty voči týmto osobám sú podľa nich pokusom o zastrašenie občanov.

Taktika Kremľa

V súvislosti s protestmi proti vylúčeniu niekoľkých opozičných kandidátov z volieb do moskovského zastupiteľstva odsúdili tento mesiac štyroch ľudí. Odsúdení dostali tresty odňatia slobody od dvoch do tri a pol roka za napadnutie policajtov. Veľký počet týchto prípadov je široko vnímaný ako taktika Kremľa, ktorej cieľom je zabrániť ďalším protivládnym protestom.

Viac k témam: demonštrácie, kňaz, petícia
Zdroj: Webnoviny.sk - Ruskí pravoslávni kňazi podpísali petíciu, vyslovili podporu väzneným protivládnym demonštrantom © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 38 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner