26. máj 2020
Facebook
pondelok, 14 október 2019 17:00

Video: V Hongkongu použili výbušné zariadenie, ktorého cieľom bolo zabiť alebo zraniť policajtov

Written by 
Rate this item
(0 votes)

14.10.2019 (Webnoviny.sk) - Polícia v Hongkongu v pondelok informovala, že počas nedeľňajších protestov vybuchlo podomácky vyrobené na diaľku ovládané výbušné zariadenie, ktorého cieľom bolo "zabiť alebo zraniť" policajtov. Zariadenie vybuchlo vo vzdialenosti menej ako dva metre od policajného auta.

Cieľom bomby boli policajti

"Máme dôvod veriť, že cieľom bomby boli policajti," vyjadril sa počas tlačovej konferencie námestník hongkonského policajného komisára. Incident si nevyžiadal mŕtvych ani zranených. Je to prvý prípad použitia výbušného zariadenia počas protestov, ktoré sa v Hongkongu konajú už od júna.

Eskalácia násilia

Podľa policajného pyrotechnika bolo zariadenie vybavené "vysoko účinnou" výbušninou. Ako uviedol, využitie takéhoto zariadenia je ukážkou eskalácie násilia počas protivládnych protestov. Incident prirovnal k "teroristickým udalostiam" inde na svete. Protesty vypukli v júni proti pripravovanému zákonu o vydávaní ľudí podozrivých z trestnej činnosti do Číny, no neskôr sa zoznam prodemokratických požiadaviek demonštrantov rozšíril. Pokračujúce nepokoje výrazne ovplyvnili turizmus aj ekonomiku ostrova.


Viac k témam: demonštrácie, polícia
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: V Hongkongu použili výbušné zariadenie, ktorého cieľom bolo zabiť alebo zraniť policajtov © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 40 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner