Print this page
piatok, 15 november 2019 13:00

Video: Voda v Benátkach opäť stúpa, Námestie svätého Marka bolo zatopené až po kolená

Written by 
Rate this item
(0 votes)

15.11.2019 (Webnoviny.sk) - Voda v Benátkach opäť stúpa, a to len tri dni po tom, čo historické talianske mesto zažilo najhoršie záplavy za posledných viac než 50 rokov. Hladina vody by mala v piatok podľa predpovedí dosiahnuť 160 centimetrov, čo je vysoko nad normálom. Známe Námestie svätého Marka bolo v ranných hodinách až po kolená zatopené vodou. Hladina vody v Benátkach v utorok dosiahla úroveň 187 centimetrov nad hladinou mora, čiže bola druhá najvyššia v histórii záznamov. Talianska vláda následne v zaplavenom meste vyhlásila mimoriadny stav s cieľom pomôcť rýchlo zabezpečiť finančné zdroje na nápravu škôd. Zobraziť fotogalériu k článku:
Benátky sa ocitli pod vodou (fotografie) Starosta Benátok povedal, že škody sa odhadujú na "stovky miliónov eur". Historicky najvyššiu hladinu, konkrétne 198 centimetrov, namerali v Benátkach v roku 1966.Viac k témam: Benátky
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Voda v Benátkach opäť stúpa, Námestie svätého Marka bolo zatopené až po kolená © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 40 times
Super User

Latest from Super User

Media

NULL

Image Gallery

NULL