04. august 2020
Facebook
nedeľa, 17 november 2019 11:00

Česi si stovkami podujatí pripomínajú 30. výročie nežnej revolúcie, premiéra Babiša vypískali

Written by 
Rate this item
(0 votes)

17.11.2019 (Webnoviny.sk) - Česi si v nedeľu stovkami podujatí po celej republike pripomínajú 30. výročie Nežnej revolúcie a 80. výročie udalostí, ktoré viedli k uzavretiu vysokých škôl nacistami. Ministri za stranu ANO na čele s premiérom Andrejom Babišom už skoro ráno položili kvety a zapálili sviečky na pražskej Národnej triede. Prítomní ľudia ich však vypískali. Protestujúci na Babiša čakali napríklad s transparentom "Bráňme sa" a nápisom "Bureš, ani to neskúšaj!“. Informuje o tom portál www.irozhlas.cz.

Praha hlavným dejiskom osláv

Hlavným dejiskom osláv bude Praha, kde sa uskutočnia rôzne sprievody, happeningy, koncerty, príhovory a ďalšie akcie k Dňu boja za slobodu a demokraciu sa budú konať aj v ďalších mestách. Podujatia v hlavnom meste budú sprevádzať aj dopravné obmedzenia. V centre Prahy sa prepojí niekoľko akcií zastrešených Festivalom slobody - študentami organizovaný Slobodný november na Albertove, Koncert pre budúcnosť na Václavskom námestí a Korzo Národné, ktoré sa potiahne z Národnej triedy na Jungmannovo námestie.

Zvonenie zvonov po celej krajine

Predsedovia vlád krajín V4, vrátane českého premiéra Babiša, položia na okraji Bratislavy vence k pamätníku Brána slobody a premiér sa večer v slovenskej metropole zúčastní aj na slávnostnom koncerte, ktorý Slovensko pripravilo k výročiu revolúcie. Potlačenie demonštrácie na Národnej triede pred 30 rokmi pripomenie o 17:11 zvonenie zvonov po celej krajine. K akcii sa podľa Českého rozhlasu pridala aj väčšina rozhlasových staníc tým, že v rovnakom čase pustia pieseň Modlitba pro Martu.

Viac k témam: 17. november, Nežná revolúcia
Zdroj: Webnoviny.sk - Česi si stovkami podujatí pripomínajú 30. výročie nežnej revolúcie, premiéra Babiša vypískali © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 40 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner