08. júl 2020
Facebook
štvrtok, 21 november 2019 14:00

V Colorade zatvorili desiatky škôl, medzi žiakmi sa rýchlo šíri vírus

Written by 
Rate this item
(0 votes)

21.11.2019 (Webnoviny.sk) - V americkom Colorade zatvorili najmenej na dva dni vyše 40 škôl. Dôvodom je vírus, ktorý sa rýchlo šíri medzi žiakmi. Školský obvod Mesa County Valley 51 pritom musel zatvoriť všetky svoje zariadenia pre chorobu po prvý raz v histórii. "Tento mimoriadny krok sme sa rozhodli spraviť v dôsledku rýchlo sa šíriaceho vírusu na našich školách," uviedla zástupkyňa miestnych úradov Tanya Marvin. Obmedzenie sa týka aj všetkých aktivít po vyučovaní.

Neobvyklé šírenie ochorenia

Viac ako dvanásť škôl nahlásilo absencie zapríčinené "chorobou a niekoľkými prípadmi zvracania na verejných priestranstvách škôl". V oblasti pritom v uplynulých týždňoch postihol žiakov aj iný vírus. "Ich kombinácia spôsobila neobvyklé šírenie ochorenia," uviedli predstavitelia obvodu s tým, že príznaky oboch vírusov sa prejavujú veľmi rýchlo. Patrí medzi ne aj zvracanie. Novší vírus v niekoľkých prípadoch zapríčinil aj zvýšenú telesnú teplotu nakazených ľudí.

Spáva sa ako norovírus

Zdravotníci sa snažia identifikovať ochorenie, ktoré sa podľa nich správa ako norovírus a trvá 12 až 24 hodín. Norovírus sa prenáša kontaktom s kontaminovanou vodou, jedlom či povrchom a následným vložením si rúk do úst. V školskom obvode Mesa County Valley 51 sa nachádza 46 škôl, ktoré navštevuje vyše 22-tisíc žiakov a poskytujú prácu pre takmer tritisíc ľudí.

Viac k témam: vírus
Zdroj: Webnoviny.sk - V Colorade zatvorili desiatky škôl, medzi žiakmi sa rýchlo šíri vírus © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 36 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner