04. júl 2020
Facebook
pondelok, 01 jún 2020 16:00

Moskva začala v súvislosti s pandémiou uvoľňovať opatrenia, otvárajú sa obchody a parky

Written by 
Rate this item
(0 votes)

1.6.2020 (Webnoviny.sk) - Moskva začala v pondelok po viac než dvoch mesiacoch uvoľňovať niektoré opatrenia zavedené proti pandémii koronavírusu. Stalo sa tak po tom, čo sa rýchlosť šírenia nákazy v ruskej metropole podľa tamojších úradov stabilizovala. Otvoriť tak od pondelka môžu maloobchodné predajne, čistiarne či opravárske dielne. Obyvatelia sa smú ísť znovu prejsť do parkov alebo vonku športovať, avšak len s časovým obmedzením trikrát do týždňa. Reštaurácie, kaviarne, kaderníctva či fitnescentrá však ostávajú aj naďalej zatvorené a ľudia na cestovanie stále potrebujú elektronické pasy.

Viac o téme Koronavírusu

Vo väčšine ruských regiónov platili obmedzenia od konca marca, mnohé ich však už uvoľnili, aby zmiernili ekonomické dopady pandémie. Rusko aktuálne registruje takmer 415-tisíc infikovaných koronavírusom, čím mu patrí celosvetovo tretia priečka za Spojenými štátmi a Brazíliou. Nákaze v krajine doteraz podľahlo údajne 4855 osôb, hoci mnohí takúto pomerne nízku úmrtnosť spochybňujú.

Viac k téme Ekonomické dopady koronavírusuViac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, Koronavírus, Pandémia, preventívne opatrenia
Zdroj: Webnoviny.sk - Moskva začala v súvislosti s pandémiou uvoľňovať opatrenia, otvárajú sa obchody a parky © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 20 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner