15. august 2020
Facebook
nedeľa, 05 júl 2020 15:00

Trump využil svoj príhovor ku Dňu nezávislosti na vyzdvihnutie „pokroku“ krajiny v boji proti koronavírusu

Written by 
Rate this item
(0 votes)

5.7.2020 (Webnoviny.sk) - Americký prezident Donald Trump využil svoj príhovor pri príležitosti Dňa nezávislosti na vyzdvihnutie "pokroku" krajiny v boji proti ochoreniu COVID-19, napriek tomu, že počet potvrdených prípadov nákazy v Spojených štátoch rastie závratným tempom.

Viac o téme: Koronavírus

I keď sám čelí kritike za to, ako jeho administratíva reaguje na pandémiu, on skonštatoval, že ich stratégia funguje a opäť zopakoval, že Čína "musí niesť plnú zodpovednosť". Znovu kritizoval aj ľudí, ktorí v rámci protestov proti rasizmu ničia sochy amerických historických osobností a skonštatoval, že "ich cieľom je demolácia".

Porazí ľavicu

V podobne bojovnom tóne, akým sa prihovoril už aj v piatok spod pamätníka Mount Rushmore, vyhlásil, že porazí "radikálnu ľavicu, marxistov, anarchistov, štváčov a rabovačov". Vyzdvihujúc americkú vedu tiež skonštatoval, že Spojené štáty "pravdepodobne budú mať liek a/alebo vakcínu dlho pred koncom roka". Generálny riaditeľ Svetovej zdravotníckej organizácie Tedros Adhanom Ghebreyesus pritom ešte v júni upozornil, že vedci možno nikdy nedokážu vyvinúť efektívnu vakcínu proti koronavírusu, prípadne, že môže byť k dispozícii do roka, maximálne o niekoľko mesiacov skôr.

Množstvo nakazených

Spojeným štátom patria prvé priečky v celosvetových rebríčkoch počtu potvrdených infekcií i úmrtí na koronavírus, pričom v sobotu prvý raz za štyri dni klesol počet nových potvrdených prípadov pod 50-tisíc, keď pribudlo 45 300 chorých. Florida, kde je epidémia kritická, hlási 11 458 nových prípadov. Prezident pritom vôbec nespomenul takmer 130-tisíc amerických obetí pandémie. Pochválil sa však, že otestovali už takmer 40 miliónov ľudí a poznamenal, že 99 % prípadov nákazy je "úplne neškodných", čo je tvrdenie, ktoré nepodložil žiadnym dôkazom.

Viac k témam: Deň nezávislosti (4. júl), Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v USA, Pandémia, protesty
Zdroj: Webnoviny.sk - Trump využil svoj príhovor ku Dňu nezávislosti na vyzdvihnutie „pokroku“ krajiny v boji proti koronavírusu © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 35 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner