15. august 2020
Facebook
streda, 08 júl 2020 19:00

USA považuje Čínu za najväčšiu dlhodobú hrozbu, podľa FBI sa chce stať jedinou „superveľmocou“

Written by 
Rate this item
(0 votes)

8.7.2020 (Webnoviny.sk) - Špionáže a krádeže zo strany Číny predstavujú "najväčšiu dlhodobú hrozbu" pre budúcnosť Spojených štátov. Povedal to šéf amerického Federálneho úradu pre vyšetrovanie (FBI) Christopher Wray. Konanie čínskej vlády pritom označil za škodlivú kampaň zahŕňajúcu mnohé oblasti.

Čína chce byť svetovou veľmocou

Čína sa napríklad začala zameriavať na čínskych občanov žijúcich v zahraničí a núti ich k návratu do vlasti. Pracuje tiež na narušení amerického výskumu týkajúceho sa koronavírusu. "Čína sa s nasadením všetkých možných prostriedkov usiluje stať jedinou svetovou superveľmocou," povedal Wray.

Škodlivé aktivity Číny

Šéf FBI informoval o zasahovaní Pekingu do amerických záležitostí v utorok v približne hodinovom prejave vo výskumnom ústave Hudson Institute vo Washingtone. Škodlivé aktivity Číny okrem vyššie spomínaných podľa neho zahŕňajú tiež rozsiahlu ekonomickú špionáž, krádeže peňazí a dát, ilegálne politické aktivity a využívanie korupcie a vydierania za účelom ovplyvňovania americkej politiky.

Viac k témam: hrozba, Koronavírus, kyberšpionáž, špión, špionáž
Zdroj: Webnoviny.sk - USA považuje Čínu za najväčšiu dlhodobú hrozbu, podľa FBI sa chce stať jedinou „superveľmocou“ © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 42 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner