26. september 2020
Facebook
streda, 05 august 2020 13:00

Slováci nie sú medzi obeťami ani zranenými po výbuchoch v Bejrúte, Korčok prisľúbil humanitárnu pomoc

Written by 
Rate this item
(0 votes)

5.8.2020 (Webnoviny.sk) -

  • aktualizované 5. augusta 11.40
Medzi zabitými a zranenými po výbuchoch v libanonskom Bejrúte zo 4. augusta nie sú občania Slovenskej republiky. Agentúru SITA o tom informoval riaditeľ tlačového odboru Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVaEZ) Juraj Tomaga. „Z informácií, ktoré máme momentálne k dispozícii, nevyplýva, že by medzi obeťami alebo zranenými mali byť nejakí občania Slovenskej republiky. Sme však v stálom kontakte s miestnymi úradmi,“ uviedol Tomaga.

Zasiahnuté budovy môžu mať narušenú statiku

Tlaková vlna explózie poškodila aj budovu, v ktorej má ministerstvo prenajaté priestory Zastupiteľského úradu SR. „Došlo aj k materiálnym škodám, ich rozsah však zatiaľ nie je možné vyhodnotiť, nakoľko budova je z bezpečnostných dôvodov a kvôli prípadnému narušeniu statiky neprístupná,“ priblížil Tomaga. Zobraziť fotogalériu k článku:
Výbuch v Bejrúte (fotografie) Šéf rezortu diplomacie Ivan Korčok (nom. SaS) zaslal svojmu libanonskému rezortnému partnerovi Charbelovi Wahbemu sústrastný telegram, v ktorom vyjadril úprimnú sústrasť pozostalým. Korčok tiež informoval libanonské úrady, že Slovensko je pripravené poskytnúť mu nevyhnutnú pomoc.

Tlaková vlna zabila vyše sto ľudí

„Dnes (5.8.2020, pozn. redakcie) o 13:00 sa uskutoční koordinačná porada s rezortom vnútra k možnostiam, ktoré má Slovensko v prípade možného vyslania akútnej humanitárnej pomoci, o ktorú požiadal Libanon svojim listom cez európsky krízový systém CECIS,“ uzavrel Tomaga.

Viac o téme: Výbuch v Bejrúte

V utorok 4. augusta libanonským hlavným mestom otriasla séria výbuchov. Ten najväčší, v blízkosti skladu s muníciou, vyvolal silnú tlakovú vlnu, ktorá si podľa miestnych úradov vyžiadala niekoľko tisíc zranených a viac ako sto mŕtvych.

Viac k témam: Výbuch v Bejrúte
Zdroj: Webnoviny.sk - Slováci nie sú medzi obeťami ani zranenými po výbuchoch v Bejrúte, Korčok prisľúbil humanitárnu pomoc © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 25 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner