26. september 2020
Facebook
sobota, 08 august 2020 17:00

USA sa bojí ovplyvňovania volieb. Číne a Iránu vraj vadí Trump, Bidenovi chce zas uškodiť Rusko

Written by 
Rate this item
(0 votes)

8.8.2020 (Webnoviny.sk) - Americké Národné centrum pre kybernetickú bezpečnosť (NCSC) potvrdilo, že medzi krajinami, ktoré sa snažia ovplyvniť výsledok amerických prezidentských volieb, sú Čína, Rusko a Irán. Používajú na to "skryté a vplyvné opatrenia".

Čína nechce Trumpa, Rusko Bidena

Čína nechce, aby sa prezidentom stal Donald Trump, Rusko sa zase snaží uškodiť demokratovi Joeovi Bidenovi. Šéf NCSC William Evanina vyhlásil, že "zahraničné krajiny sa snažia ovplyvniť preferencie voličov a politiku v USA a oslabiť dôveru Američanov v demokratický proces v USA". Dodal, že niektorí "ruskí hráči" sa snažia posilniť postavenie Trumpa na sociálnych sieťach a v ruskej televízii.

Irán sa vraj snaží uškodiť Trumpovi

Irán sa zas snaží podkopať americké demokratické inštitúcie, uškodiť Trumpovi a rozdeliť krajinu šírením nepravdivých informácií a protiamerického obsahu na internete. Motivuje ich pritom viera, že Trump by počas druhého obdobia v úrade pokračoval v nátlaku na Irán s cieľom zmeniť tamojší režim. Trump na správu reagoval s tým, že jeho administratíva "sa na to veľmi dôkladne pozrie".

Viac k témam: dezinformácie, kybernetická bezpečnosť, NCSC národné centrum kybernetickej bezpečnosti, prezidentské voľby v USA
Zdroj: Webnoviny.sk - USA sa bojí ovplyvňovania volieb. Číne a Iránu vraj vadí Trump, Bidenovi chce zas uškodiť Rusko © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 23 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner