26. september 2020
Facebook
streda, 16 september 2020 15:00

V niektorých štvrtiach Madridu prudko stúpa počet nakazených, úrady chcú obmedziť pohyb ľudí

Written by 
Rate this item
(0 votes)

16.9.2020 (Webnoviny.sk) - Úrady v španielskej metropole Madrid budú selektovať mestské časti a v oblastiach, kde sa koronavírus šíri rýchlejšie, pristúpia k obmedzeniu pohybu obyvateľstva.

Viac o téme: Koronavírus

Nové opatrenia vrátane obmedzenia mobility sa s najväčšou pravdepodobnosťou dotknú južných štvrtí mesta, kde býva predovšetkým robotnícka trieda. Práve v tejto lokalite sa ochorenie COVID-19 od augusta šíri rýchlym tempom. "Pred príchodom jesene chceme v Madride ustáliť mieru infikovanosti a predchádzať komplikáciám, ktoré by mohli nastať," povedal zástupca šéfa regionálneho úradu zdravotníctva Antonio Zapatero s tým, že o "drastických opatreniach", ktoré by mali prijať, rozhodnú do konca týždňa.

Nenosenie rúšok a ignorovanie karantény

Podľa Zapatera ľudia naďalej organizujú veľké zhromaždenia a často zabúdajú na odstupy a nosenie tvárových masiek. Ako ďalej dodal, polícia bude monitorovať dodržiavanie povinnej izolácie, keďže sa zistilo, že minimálne 90 osôb s pozitívnym testom na koronavírus nerešpektovalo karanténu a vybralo sa do spoločnosti iných ľudí.

V Madride stúpajú počty nakazených

Madrid a jeho okolie so 6,6 milióna obyvateľov denne tvoria takmer tretinu nových prípadov na španielskom území. Počas ostatného týždňa v Španielsku denne zaznamenali zhruba 8200 nakazených. Po vypuknutí pandémie bolo Španielsko niekoľko mesiacov najviac postihnutou krajinou na európskom kontinente. Ochorenie COVID-19 dosiaľ diagnostikovali u vyše 600-tisíc ľudí, viac ako 30-tisíc obyvateľov Španielska mu už podľahlo.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v Španielsku, Pandémia
Zdroj: Webnoviny.sk - V niektorých štvrtiach Madridu prudko stúpa počet nakazených, úrady chcú obmedziť pohyb ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 10 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner