22. október 2020
Facebook
streda, 30 september 2020 20:00

Česko čaká tridsať dní v núdzovom stave, šport bude bez divákov a omše bez spevu

Written by 
Rate this item
(0 votes)

30.9.2020 (Webnoviny.sk) - Česká vláda v súvislosti s prudkým nárastom prípadov koronavírusu v ostatných týždňoch v stredu vyhlásila 30-dňový núdzový stav, ktorý začne platiť v pondelok. "Núdzový stav neznamená, že by sme zavádzali rovnaké opatrenia ako na jar, ktoré viedli k zatváraniu obchodov, podnikov a tak ďalej. Sú to opatrenia, ktoré sa dominantne týkajú voľnočasových aktivít," povedal čerstvý minister zdravotníctva Roman Prymula.

Viac o téme: Koronavírus

Nové reštriktívne opatrenia zahŕňajú na obdobie dvoch týždňov obmedzenie verejných zhromaždení. Na akciách v exteriéri sa nesmie zúčastňovať viac ako 20 osôb, v interiéroch sa môžu stretnúť nanajvýš desiati ľudia. Medzi výnimky zaradili divadlá a kiná, ktoré by mali ďalej fungovať s maximálne 500 divákmi, no bez prestávok na občerstvenie. Ako uvádza web TV Nova, športové podujatia sa môžu konať výlučne bez divákov, zúčastniť sa na nich môže maximálne 130 osôb. Cirkevné obrady sa môžu uskutočniť iba bez spevu a s maximálnou účasťou 100 ľudí.

Viac k témam: Koronavírus, núdzový stav
Zdroj: Webnoviny.sk - Česko čaká tridsať dní v núdzovom stave, šport bude bez divákov a omše bez spevu © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 7 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner