22. október 2020
Facebook
sobota, 17 október 2020 18:00

Lombardsko prijalo prísnejšie nariadenia s cieľom zastaviť šírenie ochorenia COVID-19

Written by 
Rate this item
(0 votes)

17.10.2020 (Webnoviny.sk) - Severotaliansky región Lombardsko, ktorý sa koncom februára stal epicentrom pandémie koronavírusu na európskom kontinente, prijal nové opatrenia na potlačenie šíriaceho sa ochorenia COVID-19.

Viac o téme: Koronavírus

Tie sa dotknú obmedzení prevádzok, predaja alkoholu či zákazu kontaktných športov.

Nemocnice pod tlakom

Regionálna vláda v piatok večer taktiež vyzvala tamojšie stredné školy, aby žiakom prichystali kombinované rozvrhy hodín na striedanie prezenčného štúdia s vyučovaním prostredníctvom internetu. V Lombardsku pristúpili k opatreniam po tom, čo sa tento najľudnatejší región Talianska opätovne stal koronavírusom najviac postihnutou oblasťou na Apeninskom polostrove, keďže tam opäť pribúda vyše 2-tisíc pozitívnych prípadov denne. Tamojšie nemocnice sú znova pod tlakom a čochvíľa budú plné aj jednotky intenzívnej starostlivosti.

Prísne nariadenia

Podľa nových opatrení môžu po 18.00 ľudia popíjať alkohol iba pri stoloch v prevádzkach. Platí zákaz jeho predaja so sebou a konzumácia na verejných priestranstvách. Cieľom tohto opatrenia je zabrániť tomu, aby sa skupinky ľudí stretávali s nápojmi na námestiach a v uliciach. Podobne prísne nariadenia zaviedli v piatok aj v ďalšom zasiahnutom regióne Talianska. V Kampánii na dva týždne zatvorili všetky školy, centrá dennej starostlivosti však po protestoch verejnosti napokon môžu zostať otvorené.

Viac k témam: Koronavírus, preventívne opatrenia
Zdroj: Webnoviny.sk - Lombardsko prijalo prísnejšie nariadenia s cieľom zastaviť šírenie ochorenia COVID-19 © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 15 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner