22. október 2020
Facebook
sobota, 17 október 2020 20:00

Na Havajských ostrovoch privítali počas prvého dňa programu rozvoja cestovného ruchu asi 8-tisíc návštevníkov

Written by 
Rate this item
(0 votes)

17.10.2020 (Webnoviny.sk) - Asi 8-tisíc návštevníkov privítali na Havajských ostrovoch počas prvého dňa nového programu rozvoja cestovného ruchu. Ten umožní cestujúcim prísť na ostrovy bez povinnosti podstúpiť dvojtýždňovú karanténu, ak predložia negatívny test na koronavírus. Cieľom programu je zastaviť ničivý úpadok cestovného ruchu na Havajských ostrovoch, ktorý spôsobila pandémia ochorenia COVID-19.

Viac o téme: Koronavírus

Ekonomika ostrovov je výrazným spôsobom závislá od spomenutého segmentu. Napriek tomu program vyvoláva otázky, či je Havaj pripravený bezpečne privítať dovolenkárov. Ako uviedli americké úrady, viac ako stovka z približne 4-tisíc havajských reštaurácií, pekární a stravovacích zariadení museli ich majitelia počas nedávnych mesiacov natrvalo zatvoriť a pri vyše polovici tohto počtu sa predpokladá, že ekonomicky neprežijú najbližšie týždne. Na spomenutý program, ktorý je financovaný z federálnych peňazí, vyčlenili dovedna 75 miliónov dolárov. V rámci neho poskytnú obyvateľom Havajských ostrovov 500 dolárov na to, aby ich počas nasledujúcich 60 dní utratili v miestnych reštauráciách.

Viac k témam: cestovanie, Ekonomické dopady koronavírusu, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v USA, Pandémia
Zdroj: Webnoviny.sk - Na Havajských ostrovoch privítali počas prvého dňa programu rozvoja cestovného ruchu asi 8-tisíc návštevníkov © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 17 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner