Print this page
nedeľa, 18 október 2020 10:00

Španielsko chce vytvoriť turistické cesty medzi Kanárskymi a Baleárskymi ostrovmi na podporu cestovného ruchu

Written by 
Rate this item
(0 votes)

18.10.2020 (Webnoviny.sk) - Španielsko vytvorí turistické koridory medzi Kanárskymi a Baleárskymi ostrovmi a ďalšími európskymi štátmi s cieľom podporiť odvetvie cestovného ruchu. Tamojšia vláda zároveň zavádza nové protokoly zamerané na testovanie na koronavírus, ktoré majú umožniť bezpečnejšie cestovanie na tieto ostrovy počas pandémie ochorenia COVID-19.

Viac o téme: Koronavírus

Ako uviedol britský web independent.co.uk, turisti vstupujúci na ostrovy z európskej krajiny, kde je počet prípadov koronavírusu maximálne 50 na 100-tisíc obyvateľov, nemusia vopred podstúpiť testy.

Negatívny výsledok

Avšak, každý, kto priletí z destinácie, kde je počet infikovaných vyšší ako 50 na 100-tisíc obyvateľov, bude musieť predložiť negatívny výsledok testu na COVID-19 vykonaného menej ako 48 hodín pred letom. Všetkých turistov tiež 48 hodín pred odletom z ostrovov bezplatne otestujú na prítomnosť vírusu. Každý, kto bude mať na ostrovoch pozitívny test, bude musieť ísť do karantény. Miestne úrady mu však bezplatne poskytnú ubytovanie a ďalšie súvisiace náklady spolu s potrebnou zdravotnou starostlivosťou alebo prípadnú hospitalizáciu.

Aktivovanie turizmu

"Protokoly sú užitočným opatrením na dosiahnutie dohôd s našimi európskymi partnermi, ktoré nám umožnia obnoviť mobilitu a znovu aktivovať migráciu turistov za bezpečných podmienok," uviedla ministerka priemyslu, obchodu a cestovného ruchu María Reyesová Marotová. "Tieto protokoly sú prvé a dúfame, že ich dokážeme rozšíriť do ďalších obľúbených turistických destinácií na španielskej pevnine," dodala.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, Koronavírus, turizmus
Zdroj: Webnoviny.sk - Španielsko chce vytvoriť turistické cesty medzi Kanárskymi a Baleárskymi ostrovmi na podporu cestovného ruchu © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 18 times
Super User

Latest from Super User

Media

NULL

Image Gallery

NULL