29. október 2020
Facebook
nedeľa, 18 október 2020 18:00

Po zmiernení opatrení proti koronavírusu vyšli opäť Izraelčania do ulíc, chcú odstúpenie premiéra

Written by 
Rate this item
(0 votes)

18.10.2020 (Webnoviny.sk) - Tisíce Izraelčanov demonštrovali v sobotu večer pred oficiálnym sídlom premiéra Benjamina Netanjahua. Po zmiernení opatrení proti šíriacemu sa koronavírusu tak nadviazali na nedávne protestné zhromaždenia proti lídrovi "židovského štátu".

Viac o téme: Koronavírus

Vláda premiéra Netanjahua uvalila 18. septembra druhé celoplošné uzamknutie štátu, tzv. lockdown. Tento krok vtedy spôsobil utíchnutie protestných akcií, keďže prísne opatrenia umožňovali ľuďom vzdialiť sa nanajvýš kilometer od domova.

Požadujú odstúpenie

Demonštranti sa v sobotu zhromaždili v centre Jeruzalema a následne pochodovali k oficiálnemu sídlu premiéra, pričom držali transparenty, ktoré ho vyzývali, aby odstúpil a skandovali slovo "Revolúcia". Po celej krajine sa konalo aj množstvo menších demonštrácií a podľa organizátorov ich dohromady vyšlo do ulíc približne 260-tisíc.

Obmedzenie pohybu

Začiatkom tohto kalendárneho roka sa Izraelu podarilo zabrániť šíreniu koronavírusu uzatvorením hraníc a zavedením prísneho obmedzenia pohybu. Rýchle opätovné naštartovanie ekonomiky však viedlo k nárastu prípadov a táto situácia si vynútila druhý lockdown, čo v ostatnom období ťažko niesli predovšetkým ultraortodoxní Židia. V Izraeli aktuálne evidujú vyše 2200 smrteľných prípadov ochorenia COVID-19, ktoré dosiaľ vo "svätej zemi" potvrdili u viac ako 300-tisíc ľudí.

Viac k témam: demonštrácia, Koronavírus, lockdown
Zdroj: Webnoviny.sk - Po zmiernení opatrení proti koronavírusu vyšli opäť Izraelčania do ulíc, chcú odstúpenie premiéra © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 17 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner