05. december 2020
Facebook
nedeľa, 22 november 2020 17:00

Vo Veľkej Británii o pár dní skončí lockdown, Johnson chce potom ohlásiť návrat k obmedzeniam

Written by 
Rate this item
(0 votes)

22.11.2020 (Webnoviny.sk) - Britský premiér Boris Johnson plánuje ukončiť lockdown na území Anglicka podľa plánu - 2. decembra. Keďže štatistiky ukazujú, že šírenie koronavírusu sa podarilo stabilizovať, chce ohlásiť návrat k regionálnym obmedzeniam.

Viac o téme: Koronavírus

Vláda plánuje v Anglicku návrat k používaniu trojstupňového systému obmedzení v závislosti od závažnosti jednotlivých ohnísk nákazy.

Plány na začatie celonárodného očkovania

Johnsonova kancelária taktiež potvrdila plány na začatie celonárodného očkovacieho programu proti ochoreniu COVID-19. Malo by sa tak udiať na budúci mesiac za predpokladu, že regulačné orgány schvália účinnú vakcínu. Kým sa tak nestane, britská vláda bude vo zvýšenej miere podporovať hromadné testovanie populácie.

Počet nakazených začal klesať

Štvortýždňový lockdown v Anglicku platí od 5. novembra. Spojené kráľovstvo má najvyšší počet úmrtí na následky koronavírusu v Európe - viac ako 54 700. V priebehu ostatných sedem dní klesol počet pozitívne testovaných oproti predchádzajúcemu týždňu o 13,8 %. Mierne sa znížila aj úmrtnosť. Miera infikovanosti však naďalej zostáva vysoká, a to na úrovni 244 prípadov na 100-tisíc obyvateľov.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 vo Veľkej Británii, lockdown, Pandémia
Zdroj: Webnoviny.sk - Vo Veľkej Británii o pár dní skončí lockdown, Johnson chce potom ohlásiť návrat k obmedzeniam © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 13 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner