03. marec 2021
Facebook
utorok, 23 február 2021 13:00

Biden si uctil obete koronavírusu, ochoreniu podľahlo už viac Američanov ako v oboch svetových vojnách

Written by 
Rate this item
(0 votes)

23.2.2021 (Webnoviny.sk) - Spojené štáty v pondelok prekročili hranicu 500-tisíc obetí ochorenia COVID-19, čo je viac ako v akejkoľvek inej krajine na svete. Pri tejto príležitosti sa národu prihovoril americký prezident Joe Biden, ktorý označil tento míľnik za srdcervúci. Informuje o tom spravodajský portál BBC. „Ako národ nesmieme prijať takýto krutý osud. Musíme vzdorovať tomu, aby sme znecitliveli a prestali cítiť zármutok," vyzval Biden. Spolu s prvou dámou Jill Bidenovou a viceprezidentkou Kamalou Harrisovou s manželom Dougom Emhoffom si následne obete uctili minútou ticha, počas ktorej pred Bielym domom zapálili sviečky.

Príšerný míľnik pre USA

„Dnes žiadam všetkých Američanov, aby si pamätali. Pamätajte si tých, ktorých sme stratili, a tých, ktorých sme opustili," uviedol ďalej Biden a zároveň vyzval všetkých Američanov, aby spoločne bojovali proti pandémii.

Viac o téme: Koronavírus

Svoj príhovor pritom začal pripomenutím, že ochoreniu COVID-19 už podľahlo viac Američanov, ako ich zahynulo vo dvoch svetových vojnách a vo Vietname dokopy. „Dnes si pripomíname skutočne príšerný, srdcervúci míľnik - 500 071 mŕtvych," uviedol.

Neboli to obyčajní Američania

„Často počujeme, že ich označujú ako obyčajných Američanov. Nič také však nie je, nie je na nich nič obyčajné. Ľudia, o ktorých sme prišli, boli výnimoční. Presahujú generácie. Narodili sa v Amerike, emigrovali do Ameriky. Mnoho z nich v Amerike naposledy vydýchlo osamote," pokračoval prezident, ktorý tiež nariadil, aby počas nasledujúcich piatich dní všetky vlajky na federálnych pozemkoch viali na pol žrde. Bidenov prístup k pandémii je pritom diametrálne odlišný od jeho predchodcu, ktorý spochybňoval nebezpečenstvo koronavírusu, odmietal nosiť rúško aj ďalšie opatrenia proti šíreniu vírusu. Spojeným štátom patrí celosvetovo prvá priečka aj v počte potvrdených prípadov nákazy koronavírusom - viac ako 28,1 milióna.

Viac k témam: Koronavírus, obete, Pandémia
Zdroj: Webnoviny.sk - Biden si uctil obete koronavírusu, ochoreniu podľahlo už viac Američanov ako v oboch svetových vojnách © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 14 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner