03. marec 2021
Facebook
utorok, 23 február 2021 22:00

Najvyšší súd USA ukončil mesiace sporov a zamietol niekoľko žalôb proti prezidentským voľbám

Written by 
Rate this item
(0 votes)

23.2.2021 (Webnoviny.sk) - Najvyšší súd Spojených štátov v pondelok zamietol niekoľko prípadov súvisiacich s novembrovými prezidentskými voľbami. Zamietnutie sa týka žalôb, ktoré podali bývalý prezident Donald Trump a jeho spojenci v piatich štátoch, kde vyhral súčasný šéf Bieleho domu Joe Biden - Arizone, Georgii, Michigane, Pensylvánii a Wisconsine.

Konanie neurýchlili

Rozhodnutie sudcov ďalej sa prípadmi nezaoberať nebolo až na dve pensylvánske žaloby prekvapivé a ukončilo mesiace právnych sporov. Súd v januári dostal žiadosti o urýchlenie konania, ale nezakročil, čo naznačuje, že sudcovia nemali záujem v nich pokračovať. Žaloby týkajúce sa Pensylvánie rozdeľovali súd ešte pred voľbami a niektorí sudcovia aj v pondelok vyjadrili nesúhlas s ich zamietnutím.

Výsledok by sa nezmenil

Jednou z nich bolo odvolanie sa tamojších republikánov voči rozhodnutiu pensylvánskeho najvyššieho súdu. To od štátnych volebných predstaviteľov vyžaduje, aby dostali a zrátali hlasovacie lístky doručené poštou, ktoré prišli do troch dní po voľbách. Prípad by neovplyvnil výsledok volieb, no traja sudcovia z deviatich trvali na tom, že by ho prerokovali.

Viac k témam: prezidentské voľby v USA
Zdroj: Webnoviny.sk - Najvyšší súd USA ukončil mesiace sporov a zamietol niekoľko žalôb proti prezidentským voľbám © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 18 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner