16. september 2021
Facebook
utorok, 27 júl 2021 18:00

Koronavírus v Portugalsku stráca podľa expertov silu, vláda zrejme zmierni niektoré obmedzenia

Written by 
Rate this item
(0 votes)

27.7.2021 (Webnoviny.sk) - Podľa portugalských zdravotníckych expertov existujú v krajine náznaky, že najnovšia vlna infekcií ochorenia COVID-19 stráca silu.

Prírastky sa spomaľujú

Vysokopostavení predstavitelia portugalskej vlády sa v utorok stretli s analytikmi na problematiku koronavírusu, ktorí sa vyjadrili, že tempo pribúdania nákaz síce zostáva vysoké, ale prírastky sa spomaľujú a kulminácia vlny je blízko.

Viac o téme: Koronavírus

Portugalsko za uplynulých štrnásť dní v priemere eviduje viac ako 400 infekcií na 100-tisíc obyvateľov. Vo vážne postihnutom regióne hlavného mesta Lisabon a v turistickom regióne Algarve na juhu krajiny sa však počet nových nákaz stabilizuje.

Majitelia reštaurácií sa sťažujú

Počet pacientov s ochorením COVID-19 na jednotkách intenzívnej starostlivosti portugalských nemocníc sa zvyšuje od začiatku júla. Obsadenosť lôžok, ktoré vyčlenili pre pandémiu koronavírusu, je teraz na úrovni 78 percent. Takmer 99 percent nových prípadov infekcií v krajine pritom tvoria nákazy delta variantom vírusu. Očakáva sa, že portugalská vláda na štvrtkovom zasadaní rozhodne, či zmierni niektoré obmedzenia zhromažďovania. Majitelia reštaurácií a barov sa totiž sťažujú, že pre reštrikcie strácajú príjmy.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Koronavírus v Portugalsku stráca podľa expertov silu, vláda zrejme zmierni niektoré obmedzenia © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 21 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner