24. marec 2023
Facebook
nedeľa, 05 február 2023 15:00

Turecká polícia zatkla 15 ľudí podozrivých z napojenia na Islamský štát, mali plánovať útoky na konzuláty Švédska a Holandska

Written by 
Rate this item
(0 votes)

5.2.2023 (Webnoviny.sk) - Turecká polícia zatkla 15 ľudí pre ich údajné napojenie na extrémistickú organizáciu Islamský štát po tom ako konzuláty západných krajín v uplynulých dňoch upozornili na bezpečnostné hrozby. Informovala o tom v sobotu večer turecká oficiálna tlačová agentúra Anadolu. Agentúra s odvolaním sa na vyhlásenie istanbulskej polície uviedla, že skupinu zatkli pre údajné plánovanie útokov proti konzulátom Švédska a Holandska v Istanbule a tiež útokov proti kostolom a synagógam. Proti Švédsku a Holandsku boli namierené rozhorčené protesty v Turecku po tom, ako protiislamský aktivista zapálil v Štokholme Korán a podobný čin sa stal aj v Haagu. Tento týždeň niektoré západné krajiny dočasne zatvorili svoje konzuláty v Istanbule z bezpečnostných dôvodov. Tureckí vládni predstavitelia ich obvinili z toho, že nezdieľajú informácie o bezpečnostných hrozbách. V novembri pri výbuchu na rušnej istanbulskej ulici Istiklal zomrelo šesť ľudí a niekoľko ďalších bolo zranených. Ulica sa nachádza v centre mesta neďaleko viacerých zahraničných konzulátov. Turecké úrady z útoku obvinili kurdských militantov, ktorí to však popierajú.

Viac k témam: bezpečnostná hrozba, Islamský štát, Korán
Zdroj: Webnoviny.sk - Turecká polícia zatkla 15 ľudí podozrivých z napojenia na Islamský štát, mali plánovať útoky na konzuláty Švédska a Holandska © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 17 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner