15. júl 2024
Facebook
štvrtok, 01 jún 2023 19:00

Ukrajina dostane od USA nakúpené protilietadlové systémy Gepard, balík zahŕňa aj protivzdušnú obranu Patriot

Written by 
Rate this item
(0 votes)

1.6.2023 (SITA.sk) - Ministerstvo obrany USA uzavrelo s americkou firmou Global Military Products zmluvu v hodnote viac ako 118 miliónov dolárov na nákup a dodávku samohybných protilietadlových systémov Gepard pre Ukrajinu. Informuje o tom web Ukrajinská pravda, ktorý cituje americký rezort obrany. „Spoločnosť Global Military Products Inc získala kontrakt v hodnote 118 375 740 dolárov na nákup a dodávku protilietadlových systémov Gepard," uviedol Pentagon.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

USA v stredu oznámili ďalší balík vojenskej pomoci Ukrajine v sume 300 miliónov dolárov. Jeho súčasťou je nové vybavenie protileteckej obrany, delostrelectva, protitankové zbrane a munícia predovšetkým pre ručné zbrane. Konkrétne balík zahŕňa muníciu pre systémy protivzdušnej obrany Patriot, rakety protivzdušnej obrany AIM-7, systémy protivzdušnej obrany Avenger, protilietadlové systémy Stinger, presne navádzanú leteckú muníciu, letecké rakety Zuni a muníciu pre drony. Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Dron, Munícia, Protilietadlový systém Gepard, Protiraketový systém Patriot, rusko-ukrajinský konflikt, Vojenská pomoc Ukrajine
Zdroj: SITA.sk - Ukrajina dostane od USA nakúpené protilietadlové systémy Gepard, balík zahŕňa aj protivzdušnú obranu Patriot © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 45 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner