23. jún 2024
Facebook
sobota, 03 jún 2023 00:00

Navaľnyj trávil čas na samotke písaním sarkastických požiadaviek vedeniu väznice, zamietli mu balalajku aj kenguru

Written by 
Rate this item
(0 votes)

3.6.2023 (SITA.sk) - Väznený líder ruskej opozície Alexej Navaľnyj zverejnil úryvky jeho korešpondencie so správcami väznice, v ktorých ukazuje jeho sarkastické požiadavky ako fľašu pálenky, balalajku či kenguru. Všetky jeho požiadavky zamietli. Reakcie vedenia väznice, ktoré na účte Navaľného na sociálnej sieti podľa všetkého zverejnil jeho tím, ukázal po tom, čo strávil takmer 180 dní na samotke vo väzenskej kolónii východne od Moskvy.

Zviera by väzni mohli mať

„Keď sedíte v trestnej cele a máte málo zábavy, môžete sa zabaviť korešpondenciou s vedením,“ napísal Navaľnyj k úryvkom. Medzi jeho zamietnutými žiadosťami sú megafón pre väzňa v neďalekej cele, „aby mohol kričať ešte hlasnejšie“ a aby ďalší väzeň, „ktorý zabil muža holými rukami“ dostal najvyšší stupeň v karate. Tiež žiadal o pálenku, tabak na cigarety a balalajku. Nedovolili mu ani chovať kenguru v cele, nad čím obzvlášť predstieral rozhorčenie. „Budem naďalej bojovať za svoje neodňateľné právo vlastniť klokana,“ napísal Navaľnyj sarkasticky vo svojom príspevku na sociálnej sieti. Podľa jeho slov môžu mať väzni zvieratko vo väzení, ak im to vedenie dovolí.

Odhaľoval oficiálnu korupciu

Navaľnyj, ktorý v nedeľu oslávi 47. narodeniny, si odpykáva deväťročný trest odňatia slobody po tom, čo ho odsúdili za podvod a pohŕdanie súdom. Obvinenia sú podľa neho vymyslené za jeho snahu odhaľovať oficiálnu korupciu a organizovať protikremeľské protesty. Zatkli ho v januári 2021 pre porušenie podmienky po návrate do Moskvy z Nemecka, kde sa zotavoval po otrave nervovoparalytickou látkou. Z toho viní Kremeľ.

Extrémizmus a terorizmus

Navaľného 6. júna čaká ďalšie pojednávanie pre proces na základe obvinenia z extrémizmu. To by ho mohlo udržať vo väzení na 30 rokov. Vyšetrovateľ mu tiež podľa jeho slov povedal, že bude čeliť aj samostatnému vojenskému súdnemu procesu pre obvinenia z terorizmu, za ktoré môže dostať doživotný trest.

Viac k témam: Ruská opozícia
Zdroj: SITA.sk - Navaľnyj trávil čas na samotke písaním sarkastických požiadaviek vedeniu väznice, zamietli mu balalajku aj kenguru © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 41 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner