22. apríl 2024
Facebook
streda, 29 november 2023 10:00

Slovenská politika ohľadom NATO sa podľa Blanára nemení, vyjadril sa aj k dvom percentám HDP na obranu a pomoci Ukrajine (foto)

Written by 
Rate this item
(0 votes)

29.11.2023 (SITA.sk) - Slovensko bude pokračovať v záväzku vynakladať na obranu dve percentá HDP. Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Juraj Blanár to zdôraznil v utorok 28. novembra v Bruseli na rokovaní Severoatlantickej rady. Ako ďalej informoval tlačový odbor rezortu zahraničia, slovenská politika ohľadom NATO sa podľa Blanára s príchodom novej vlády nemení. „Našou prioritou je rozvíjanie vlastných obranných spôsobilostí, zvlášť v oblasti protivzdušnej obrany. Sme si vedomí, že bez adekvátneho zdrojového krytia nebude nič z toho možné," skonštatoval Blanár. Šéf slovenskej diplomacie zároveň rokoval aj so svojím ukrajinským náprotivkom Dmytrom Kulebom.Slovensko podporuje zvrchovanosť a územnú celistvosť Ukrajiny v medzinárodne uznaných hraniciach. Ich akákoľvek násilná zmena vytvára medzinárodný precedens, ktorý je pre nás neakceptovateľný,“ uviedol Blanár. Doplnil, že Slovensko má záujem o povojnovú obnovu Ukrajiny. Rekonštrukcia vojnou zničeného suseda podľa neho totiž predstavuje pre Slovensko a Ukrajinu veľkú príležitosť pre rozvoj a zintenzívnenie vzťahov. Minister zároveň potvrdil, že Slovensko bude pokračovať v humanitárnej pomoci Ukrajine.

Viac k témam: Európsky samit, Ficova vláda 2023 - 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), HDP, Humanitárna pomoc Ukrajine, Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR, ukrajinský minister zahraničných vecí
Zdroj: SITA.sk - Slovenská politika ohľadom NATO sa podľa Blanára nemení, vyjadril sa aj k dvom percentám HDP na obranu a pomoci Ukrajine (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 30 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner