22. apríl 2024
Facebook
pondelok, 11 december 2023 18:00

Rusi plánujú prezidentské voľby aj na okupovaných územiach, hlasovanie bude podľa Ukrajiny neplatné

Written by 
Rate this item
(0 votes)

11.12.2023 (SITA.sk) - Ruské volebné orgány v pondelok oznámili, že sa chystajú usporiadať prezidentské voľby aj v štyroch čiastočne okupovaných územiach Ukrajiny, ktoré Moskva nelegálne anektovala vlani. Predmetný výnos, ktorý prijal ústredný volebný výbor, sa týka Ruskom kontrolovaných častí Doneckej, Luhanskej, Chersonskej a Zaporižžskej oblasti, ako aj polostrova Krym, ktorý Rusko nelegálne anektovalo ešte v roku 2014.

Voľby budú v marci

Ruské prezidentské voľby sa budú konať 17. marca. Vodca Vladimir Putin už oznámil, že bude znova kandidovať a je v podstate jasné, že vyhrá ďalšie šesťročné funkčné obdobie. Už v septembri Rusko usporiadalo voľby v anektovaných územiach do Moskvou kontrolovaných orgánov. Ukrajina a jej západní spojenci ich odsúdili ako podvod.

Reakcia Ukrajiny

Ukrajina odsúdila úmysel Moskvy usporiadať prezidentské voľby na anektovaných územiach. Jej ministerstvo zahraničia upozornilo, že každé takéto hlasovanie v okupovaných regiónoch bude „neplatné" a uviedlo, že všetci medzinárodní pozorovatelia vyslaní na monitorovanie ruských volieb budú „čeliť trestnej zodpovednosti". Rezort vyzval medzinárodné spoločenstvo, aby odsúdilo zámery Ruska a uvalilo sankcie na zainteresované strany.

Viac k témam: Chersonská oblasť, donecká oblasť, Luhanská oblasť, okupované územia Ukrajiny, ruské prezidentské voľby
Zdroj: SITA.sk - Rusi plánujú prezidentské voľby aj na okupovaných územiach, hlasovanie bude podľa Ukrajiny neplatné © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 32 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner