23. február 2024
Facebook
pondelok, 11 december 2023 21:00

Únia navrhne sankcie za násilie páchané izraelskými osadníkmi na Západnom brehu, rovnaký úmysel má aj Londýn

Written by 
Rate this item
(0 votes)

11.12.2023 (SITA.sk) - Európska únia (EÚ) navrhne členským štátom, aby uvalili sankcie na extrémistických izraelských osadníkov, ktorí páchajú násilie voči Palestínčanom na okupovanom Západnom brehu Jordánu.

Londýn má rovnaký úmysel

Novinárom to v Bruseli povedal šéf európskej diplomacie Josep Borrell. Informuje o tom spravodajský portál BBC. Takýto úmysel má aj Londýn. Štátny tajomník britského ministerstva zahraničia Andrew Mitchell povedal dolnej komore parlamentu, že minister zahraničia David Cameron o tejto otázke minulý týždeň diskutoval s americkými ministrom zahraničia Antonym Blinkenom.

Zákaz udeľovania víz

Washington minulý týždeň oznámil, že na izraelských osadníkov páchajúcich extrémistické násilie uvalia zákaz udeľovania víz a nebudú môcť cestovať do USA.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt

Od začiatku vojny medzi Izraelom a palestínskym militantným hnutím Hamas v októbri sa zvýšil počet útokov na Západnom brehu Jordánu. Násilné útoky voči Palestínčanom, vrátane streľby, zo strany ozbrojených izraelských osadníkov stúpli tak prudko, že ich blízki spojenci Izraela odsúdili a požadujú trestné stíhanie páchateľov.

Viac k témam: americký minister zahraničných vecí, Britský minister zahraničných vecí, Izraelsko-palestínsky konflikt, Sankcie
Zdroj: SITA.sk - Únia navrhne sankcie za násilie páchané izraelskými osadníkmi na Západnom brehu, rovnaký úmysel má aj Londýn © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 36 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner