22. apríl 2024
Facebook
utorok, 12 december 2023 09:00

Ukrajina je pre Rusko len odrazový mostík, Putin chce podľa Zelenského oveľa viac

Written by 
Rate this item
(0 votes)

12.12.2023 (SITA.sk) - Ak niekoho povzbudzujú nevyriešené problémy v Spojených štátoch, je to ruský vodca Vladimir Putin. V prejave na pôde National Defense University v USA to povedal ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, informuje spravodajský portál Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Ak je niekto inšpirovaný nevyriešenými otázkami na Capitol Hill (pomenovanie Kongresu USA, pozn. red.), je to Putin a jeho chorá skupina," vyjadril sa ukrajinský prezident. „Vidia, ako sa ich sny napĺňajú, keď vidia prieťahy a škandály. Vidia, ako sloboda klesá, keď klesá podpora bojovníkov za slobodu. Ľudia ako Putin by ani nemali dúfať, že dobyjú slobodu," upozornil. Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – december 2023 (fotografie) Zelenskyj tiež poznamenal, že Rusko chce oveľa viac než len ukrajinské územie, zdroje a ľudí. Ukrajina je podľa neho pre Moskvu len odrazový mostík. Ukrajinský prezident je na návšteve USA, kde sa okrem iného stretol s ministrom obrany Lloydom Austinom a predsedom Zboru náčelníkov štábov ozbrojených síl USA Charlesom Brownom.
V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


Viac k témam: Americký minister obrany, Kongres USA, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident, Ukrajinský prezident, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Ukrajina je pre Rusko len odrazový mostík, Putin chce podľa Zelenského oveľa viac © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 38 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner