26. máj 2024
Facebook
sobota, 20 apríl 2024 19:00

Ukrajinská protivzdušná obrana je degradovaná, Rusom to podľa analytikov umožňuje rýchlejší postup

Written by 
Rate this item
(0 votes)

20.4.2024 (SITA.sk) - Nedostatok ukrajinskej protivzdušnej obrany na fronte umožňuje rýchlejší postup ruských síl. Analytici z amerického Inštitútu pre štúdium vojny (ISW) konštatujú, že ukrajinská protivzdušná obrana zostáva obmedzená a degradovaná, čo umožňuje ruským lietadlám pôsobiť voľne a bez ohrozenia v určitých kritických oblastiach frontovej línie. To sa týka aj oblasti pri meste Časiv Jar v Doneckej oblasti. Informuje o tom spravodajský portál Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Schopnosť ruských lietadiel operovať v hĺbkach viac ako 100 kilometrov v ukrajinskom vzdušnom priestore blízko frontovej línie bez výrazných strát naznačuje, že ukrajinská protivzdušná obrana v tejto oblasti v súčasnosti nie je dostatočná na ich obmedzenie alebo odradenie, uvádza ISW vo svojej najnovšej správe o vojne na Ukrajine. Schopnosť Kyjiva viesť útoky na veľké vzdialenosti na ruské strategické lietadlá zapojené do boja by podľa inštitútu mohla dočasne obmedziť ruské vzdušné operácie, ako sa to v minulosti stalo s taktickými lietadlami. Analytici však upozorňujú, že táto schopnosť nemôže kompenzovať kritický nedostatok protivzdušnej obrany na Ukrajine. Ukrajinské sily si musia určiť priority pri rozdeľovaní obmedzených prostriedkov protivzdušnej obrany, a to má vysokú cenu. Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v apríli 2024 (fotografie)

Viac k témam: Časiv Jar, donecká oblasť, Ruská armáda, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská protivzdušná obrana, Vojenskí analytici, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk - Ukrajinská protivzdušná obrana je degradovaná, Rusom to podľa analytikov umožňuje rýchlejší postup © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 35 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner