26. máj 2024
Facebook
sobota, 20 apríl 2024 22:00

Ukrajina sa dočká ďalšej pomoci z USA, Snemovňa reprezentantov schválila 61 miliárd dolárov

Written by 
Rate this item
(0 votes)

20.4.2024 (SITA.sk) - Snemovňa reprezentantov amerického Kongresu v sobotu v sérii hlasovaní schválila balík v objeme 95 miliárd dolárov, ktorý zahŕňa pomoc Ukrajine, Izraelu a ďalším partnerom. Podarilo sa to po mesiacoch nadstraníckych aj vnútrostraníckych bojov. Balík pomoci Ukrajine v objeme 61 miliárd dolárov prešiel v snemovni s ohromnou podporou, čo je podľa agentúry AP silnou ukážkou americkej podpory pre vojnou zmietaného partnera. Niektorí kongresmani jasali a mávali modro-žltými ukrajinskými vlajkami.

Balík smeruje do Senátu

Na pomoc Izraelu a humanitárnu pomoc pre obyvateľov Pásma Gazy je v balíku vyčlenených 26 miliárd dolárov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ďalšie časti o ktorých sa hlasovalo sa týkali pomoci pre spojencov USA v indo-tichomorskom regióne a návrhu zákona o národnej bezpečnosti, ktorý zahŕňa ustanovenie vynucujúce predaj populárnej videoplatformy TikTok. Po schválení v Snemovni reprezentantov, ktorá zriedkavo zasadla v sobotu, smeruje balík do Senátu. Tam je prijatie takmer isté a očakáva sa v nasledujúcich dňoch. Prezident Joe Biden avizoval, že balík podpíše okamžite. Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v apríli 2024 (fotografie)

Risk funkcie

Republikánsky predseda Snemovne reprezentantov Mike Johnson sa spoliehal na podporu demokratov, aby zabezpečil schválenie vojenského a humanitárneho balíka a prílev pomoci spojencom USA.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt

Riskuje tým svoju funkciu, keďže Republikánska strana je v otázkach zahraničnej pomoci hlboko rozdelená a ozývajú sa hlasy volajúce po jeho odstúpení.

Viac k témam: balík pomoci Ukrajine, Izraelsko-palestínsky konflikt, Pásmo Gazy, rusko-ukrajinský konflikt, Snemovňa reprezentantov USA, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk - Ukrajina sa dočká ďalšej pomoci z USA, Snemovňa reprezentantov schválila 61 miliárd dolárov © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 34 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner