25. júl 2021
Facebook
štvrtok, 21 december 2017 11:00

Ak Trump podpíše rozsiahlu daňovú reformu v januári, nastane zmena v škrtoch výdavkov

Written by 
Rate this item
(0 votes)

WASHINGTON 21. decembra (WebNoviny.sk) - Americký Kongres schválil rozsiahlu daňovú reformu prinášajúcu výrazné zníženie daní pre firmy, ale predpokladá sa, že prezident Donald Trump pravdepodobne s podpisom zákona počká do budúceho roka.

Odklad podpisu sa nedotkne poplatníkov

Oddialia sa tak automatické škrty v sume 120 mld. USD v populárnych programoch, ako je program zdravotníckej starostlivosti Medicare. Ak Trump s podpisom počká do januára, škrty vo výdavkoch sa odložia do roku 2019, čiže na obdobie po najbližších voľbách do Kongresu. Odporúčame:
Americký Senát schválil najrozsiahlejšiu daňovú reformu, platnosť nadobudne od nového roka Balíček daňovej reformy, ktorá znamená zníženie daní o 1,5 bil. USD, Kongres definitívne schválil v stredu a poslal ho prezidentovi. Odloženie podpisu zákona sa nedotkne daňových poplatníkov. Redukcia daní aj tak začne platiť v januári a u zamestnancov sa zmeny pri zdaňovaní ich výplat prejavia vo februári.

Reakcia akciových trhov bola rôzna

Hoci republikáni tvrdia opak, daňová reforma podľa oficiálnych odhadov Kongresu zvýši americký verejný dlh, a to v priebehu najbližšieho desaťročia o vyše 1 bil. USD. Reakcia akciových trhov na schválenie rozsiahlej americkej daňovej reformy bola zmiešaná. Americké akciové indexy v stredu väčšinou klesli, index Hang Seng v Hongkongu a čínsky index Shanghai Composite vo štvrtok stúpli, ale japonský Nikkei 225 oslabil.

Viac k témam: daňová reforma, Donald Trump, USA
Zdroj: Webnoviny.sk - Ak Trump podpíše rozsiahlu daňovú reformu v januári, nastane zmena v škrtoch výdavkov © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 133 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner