25. júl 2021
Facebook
štvrtok, 21 december 2017 13:00

Výrobcovi Spišských párkov pozastavujú ochrannú známku, zistili sa závažné porušenia

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BRATISLAVA 21. decembra (WebNoviny.sk) - Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV SR) prostredníctvom Štátnej veterinárnej a potravinovej správy (ŠVPS SR) vykonalo úradné kontroly Spišských párkov s chráneným označením "Zaručená tradičná špecialita". ŠVPS vyhodnotila tri produkty plne v súlade s receptúrou, no historicky prvýkrát pozastaví jedno oprávnenie na výrobu Spišských párkov. Vzhľadom na kombináciu viacerých závažných porušení ide o produkt spoločnosti Cimbaľák, ktorému s okamžitou platnosťou ŠVPS pozastavuje ochrannú známku.

Historicky prvé odobratie platnosti

"Ochrana spotrebiteľov je pre nás na prvom mieste. Okamžite po medializovaní informácie o testoch Spišských párkov sme preto odobrali vzorky. Na základe výsledkov testov sme prijali opatrenia smerujúce k bezodkladnej náprave. U jedného výrobcu sme dokonca historicky prvýkrát pristúpili k pozastaveniu platnosti chráneného označenia kontrolným orgánom. Napriek nezrovnalostiam s receptúrou u niektorých výrobkov, všetky testované vzorky boli bezpečné," uviedla vo štvrtok na tlačovej besede vicepremiérka a ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriela Matečná. Odporúčame:
Test Spišských párkov mohol byť zmanipulovaný, podľa Tauris Group autori nezverejnili metodiku Výsledky úradných kontrol Spišských párkov preukázali, že tri výrobky boli plne v súlade s receptúrou (Baron, Tesco, Billa), dva výrobky zaznamenali malé pochybenia (Maroš - nižší podiel tuku ako predpisuje receptúra, Mecom - stopové prvky sóje), u troch výrobkov bolo zistené jedno závažnejšie pochybenie (Berto - košenila, Mecom - 2 produkty - nižší podiel čistej svalovej bielkoviny a stopové prvky sóje) a u produktu Cimbaľák ŠVPS pozastaví oprávnenie na výrobu Spišských párkov na základe dvoch závažných porušení. Párky Cimbaľák obsahovali nižší podiel čistej svalovej bielkoviny a aj farbivo košenila E 120.

Výrobky budú stiahnuté z trhu

"Vzhľadom na kombináciu viacerých závažných porušení Štátna veterinárna a potravinová správa s okamžitou platnosťou pozastavuje spoločnosti Cimbaľák ochrannú známku "Zaručená špecialita - Spišské párky". Jej Spišské párky budú stiahnuté z trhu a firma nebude môcť Spišské párky vyrábať až do preukázania výroby podľa stanovenej receptúry," informoval ústredný riaditeľ ŠVPS Jozef Bíreš. Odporúčame:
Aktualizované: Test Spišských párkov od slovenských výrobcov preukázal vážne nedostatky ŠVPS vykonala úradné testy na všetkých pôvodne testovaných značkách, konkrétne Baron, Berto, Billa, Cimbaľák, Fine Life, Maroš, Mecom, Tauris a Tesco. "V prípade, kde došlo k pochybeniu výrobcov v neprospech spotrebiteľa, začne ŠVPS správne konanie a spoločnosti budú musieť zrealizovať nápravné opatrenia," dodala Gabriela Matečná.

Viac k témam: Cimbaľák, Gabriela Matečná, Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, potraviny, spišské párky, ŠVPS SR Štátna veterinárna a potravinová správa SR
Zdroj: Webnoviny.sk - Výrobcovi Spišských párkov pozastavujú ochrannú známku, zistili sa závažné porušenia © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 120 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner