25. júl 2021
Facebook
piatok, 22 december 2017 14:00

Ministerstvo zdravotníctvo plánuje zrušiť niektoré poplatky spojené s pôrodom

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BRATISLAVA 22. decembra (WebNoviny.sk) - Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR plánuje od budúceho roka zrušiť niekoľko poplatkov spojených s pôrodom. Ako povedal novinárom rezortný minister Tomáš Drucker, konkrétne pôjde o poplatok za účasť otca pri pôrode, za výber pôrodníka a za epidurálnu analgéziu. Odporúčame:
Poslanci prelomili veto prezidenta Kisku, schválili novelu zákona o zdravotnej starostlivosti Šéf rezortu vyčíslil, že zrušenie spomínaných poplatkov predstavuje pre štátne nemocnice výpadok zhruba dva milióny eur ročne. Štátna tajomníčka MZ SR Andrea Kalavská priblížila, že momentálne rezort o tejto téme diskutuje s poskytovateľmi. Minister zdravotníctva taktiež avizoval, že začiatkom budúceho roka by mali byť schválené štandardy v oblasti gynekológie a pôrodníctva. "Takisto sa kompletne robí revízia aj spolu so Svetovou zdravotníckou organizáciou a pacientskymi organizáciami v oblasti Mother, Baby friendly nemocníc. Postupne sa začína recertifikácia nemocníc," poznamenal Drucker.

Viac k témam: Ministerstvo zdravotníctva SR, pôrod, Tomáš Drucker, zdravotníctvo
Zdroj: Webnoviny.sk - Ministerstvo zdravotníctvo plánuje zrušiť niektoré poplatky spojené s pôrodom © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 148 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner