16. september 2021
Facebook
sobota, 27 január 2018 12:00

Kollárovo hnutie Sme rodina navrhuje zvýšiť príspevok na pohreb

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BRATISLAVA 27. januára (WebNoviny.sk) - Príspevok na pohreb by sa mal podľa hnutia Sme rodina zvýšiť. Preto na blížiacu sa schôdzu Národnej rady Slovenskej republiky predkladajú poslanci za Sme rodina Petra Krištúfková, Ľudovít Goga, Boris Kollár a Zuzana Šebová návrh novely zákona o príspevku na pohreb. "Úmrtie blízkeho človeka je ťažkou skúškou nielen psychiky, ale aj rodinného rozpočtu. Aj napriek tomu, že sa na Slovensku ceny pohrebných služieb líšia, celkové náklady na pohreb v ktoromkoľvek regióne bežne presiahnu tisíc eur," uvádzajú v dôvodovej správe poslanci. Odporúčame:
Hnutie Sme Rodina je za celoplošnú exekučnú amnestiu Cieľom predkladateľov návrhu zákona je zmierniť výdavky oprávnenej osoby spojené s pohrebom občana Slovenskej republiky, a to zvýšením jednorazovej štátnej sociálnej dávky, ktorá nebola valorizovaná od účinnosti zákona, t.j. od roku 1998, a to z aktuálnej sumy 79,67 eura na 150 eur. Poukazujú na to, že v súčasnosti štát prispieva na pohreb sumou 79,67 eura. "Česká republika prispieva oprávnenej osobe na pohreb sumou 5 000 Kč. V Maďarsku je vyplácaný príspevok na pohreb 10 percent z nákladov spojených s najlacnejším pohrebom," porovnávajú predkladatelia a dodávajú, že podľa ich zistení Poľsko na pohreb prispieva sumou 954 eur.

Viac k témam: Boris Kollár, Ľudovít Goga, novela zákona o príspevku na pohreb, Petra Krištúfková, pohreb, príspevok na pohreb, Sme Rodina Boris Kollár, Zuzana Šebová
Zdroj: Webnoviny.sk - Kollárovo hnutie Sme rodina navrhuje zvýšiť príspevok na pohreb © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 162 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner