25. júl 2021
Facebook

2.7.2019 (Webnoviny.sk) - Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO) chce zamedziť zneužívaniu opravných prostriedkov v podobe neopodstatnených námietok a odvolaní. Ak uchádzač, resp. hospodársky subjekt podá zjavne nedôvodné námietky alebo odvolanie, úrad zastaví konanie a uloží mu pokutu do stotisíc eur. Verejný obstarávateľ či obstarávateľ sa bude môcť v prípade vzniku škody domáhať jej náhrady na príslušnom súde.

Zjednodušili procesy

Umožniť to má návrh novely zákona o verejnom obstarávaní, ktorý pripravil ÚVO. Ten tak reaguje aj na prvé skúsenosti z uplatňovania veľkej novely verejného obstarávania, účinnej od začiatku tohto roka. "Pokiaľ ide o konanie o námietkach, k 1. januáru tohto roka sme zjednodušili procesy. Zrušili sme dvojobálkový systém, tým pádom sme zaviedli len jedenkrát možnosť revíznych postupov, zaviedli sme koncentračné zásady," povedal predseda ÚVO Miroslav Hlivák. "Zjednodušili sme výpočet kaucií a urobili sme všetky kroky k tomu, aby bolo umožnené oprávnené uplatňovanie práva v záujme dodržiavania čestnej hospodárskej súťaže," uviedol Hlivák. Niektoré hospodárske subjekty však podľa neho zneužívajú používanie opravných prostriedkov, úrad preto prichádza s opatreniami na obmedzenie práv špekulantov a určenie presných pravidiel.

Námietky od skupiny

Hlavným účelom nedôvodných námietok a odvolania je podľa úradu predĺženie verejného obstarávania, spôsobenie ujmy obstarávateľovi, prípadne ich späťvzatie výmenou za prospech od iného hospodárskeho subjektu. Neopodstatnené sú tiež námietky, či odvolanie, ak ich podáva uchádzač, ktorý nevykonáva relevantnú hospodársku činnosť vo vzťahu k predmetu zákazky, prípadne nemôže byť poškodený porušením tohto zákona. To však nebude platiť, ak námietky, resp. odvolanie podá štátny orgán. Ak sa v súťaži zúčastní skupina dodávateľov, tak podľa navrhovanej novely bude môcť podávať námietky a odvolanie námietky ako skupina, a nie iba jej člen. "Ten, kto podá námietku alebo odvolanie, bude povinný zložiť kauciu na druhý deň po podaní tohto návrhu. Akonáhle je podaný návrh, tak verejný obstarávateľ je blokovaný v procese, aby úrad mohol začať hneď konať," priblížil Hlivák ďalšie z opatrení. "Kto podá námietku a zoberie ju späť, budeme mu vracať už len 50 percent kaucie. Doteraz sme si 35 percent nechávali a 65 percent vracali," upozornil šéf ÚVO. Uchádzač v takom prípade navyše uhradí trovy konania za vypracovanie odborného stanoviska či znaleckého posudku. Kto podá námietku alebo odvolanie a nezloží kauciu, dostane pokutu vo výške nezloženej kaucie.

Verejné nákupy sa zrýchlili

"Aj mňa by ako predsedu úradu zaujímalo, prečo pár hodín pred vydaním rozhodnutia námietky niekto zoberie preč," spýtal sa Hlivák. "Úrad sa prípadom zaoberá, objedná si odborné stanovisko. Aj z našej rozhodovacej činnosti na prvom stupni je úplne jasné, aký mám na to názor aj ako predseda úradu. A potom zrazu námietky sú brané späť," povedal Hlivák. Ak budú navrhnuté opatrenia úspešne uplatnené, predpokladá, že úrad bude konania o námietkach skracovať o dni, prípadne aj o desiatky dní. Návrh novely verejného obstarávania by mal ísť na vládu v auguste, po schválení aj v parlamente by mal nadobudnúť účinnosť 1. januára 2020. Cieľom veľkej novely zákona, účinnej od 1. januára 2019, bolo zrýchliť, skrátiť a zjednodušiť verejné obstarávanie, zvýšiť transparentnosť. "Verejné nákupy sa zrýchlili, zjednodušili a sú úplne v súlade s princípom vyššej transparentnosti," uviedol Hlivák. Na návštevách v štyroch samosprávnych krajoch v tomto roku podľa neho počúvali pozitívne ohlasy na schválené zmeny. "Tam, kde sme procesy zjednodušili, musíme reagovať na hospodárske subjekty, ktoré začali práva využívať neoprávnene, možno až do špekulatívneho správania," dodal Hlivák.

Viac k témam: ÚVO Úrad pre verejné obstarávanie, verejné obstarávanie
Zdroj: Webnoviny.sk - Úrad pre verejné obstarávanie chce obmedziť práva špekulantom, navrhol novelu zákona © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Ekonomika

2.7.2019 (Webnoviny.sk) -

  • aktualizované 2. júla, 20:57
Podozrivý balíček, ktorý našli v poštovom zariadení blízko centrály spoločnosti Facebook v Kalifornii a pôvodne sa pri testovaní preukázal pozitívny na nervový jed sarín, neobsahoval žiadnu nebezpečnú látku. V utorok to oznámil americký Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI). Vo svojom vyhlásení uviedol, že spolu s ďalšími orgánmi "dôsledne otestovali dané predmety a rozhodli, že nie sú nebezpečné". Podozrivú zásielku prijali v pondelok približne o 11:00 tamojšieho času na poštovom oddelení spoločnosti. Úrady pre ňu uzatvorili oblasť a evakuovali štyri budovy. Pracovníci, ktorí prišli do kontaktu so zásielkou, nehlásili žiadne nepriaznivé účinky. Predstaviteľ hasičov v meste Menlo Park Jon Johnston uviedol, že prípad si nevyžiadal žiadne zranenia. Dodal, že prichádzajúcu poštu preveroval prístroj, ktorý zistil prítomnosť sarínu.

Viac k témam: evakuácia, facebook, sarín
Zdroj: Webnoviny.sk - Aktualizované: Budovu Facebooku museli evakuovať, podozrivý balíček nebol nebezpečný © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

2.7.2019 (Webnoviny.sk) - Nórski výskumníci v utorok informovali, že sa im podarilo zmonitorovať pohyb mladej polárnej líšky (Vulpes lagopus), ktorá prešla po vlastných labkách z Nórska až do Kanady. Za túru, ktorú absolvovala táto ani nie dvojročná samička, by sa nemusel hanbiť žiadny dobrodruh či polárny bádateľ. Líška totiž podľa nórskych vedcov prešla za 76 dní vzdialenosť 4 415 kilometrov. Na svoju ďalekú púť vyštartovala z nórskeho súostrovia Špicbergy 1. marca 2018 a prešla cez celé Grónsko, aby sa 1. júla 2018 objavila na kanadskom Ellesmerovom ostrove. Vedci monitorovali jej pohyb pomocou sledovacieho zariadenia, ktoré jej namontovali ešte v júli 2017.

Viac k témam: Polárna líška, vedci
Zdroj: Webnoviny.sk - Vedci monitorovali polárnu líšku, z Nórska sa cez celé Grónsko dostala až do Kanady © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

2.7.2019 (Webnoviny.sk) -

  • aktualizované 2. júla 20:09
Ak bude mať Visegrádska štvorka právo nominovať podpredsedu Európskej komisie, mal by ním byť Maroš Šefčovič. Po skončení mimoriadneho summitu v Bruseli, ktorý sa začal v nedeľu, to dnes povedal premiér Peter Pellegrini. S konečným výsledkom rokovaní je spokojný aj vzhľadom na to, aké boli rokovania komplikované. Verí, že Šefčovič, ktorý je podpredsedom pre energetickú úniu, opäť dostane dobré portfólio.

Predsedníčku musí odobriť Európsky parlament

Okrem Šefčoviča by ďalšími podpredsedami Európskej komisie mohol byť Holanďan Frans Timmermans a Dánka Margrethe Vestager. Premiér je rád, že do poslednej chvíle sa o Šefčovičovi hovorilo ako o vysokom predstaviteľovi EÚ. Predsedníčkou Európskej komisie by mala byť nemecká ministerka obrany Ursula von der Leyen. Bude ju musieť odobriť Európsky parlament. Predsedom Európskej rady bude od decembra belgický predseda vlády Charles Michel. Pozícia šéfa európskej diplomacie bude patriť španielskemu ministrovi zahraničných vecí Josepovi Borrellovi. Za predsedu Európskeho parlamentu navrhli prezidenti a premiéri krajín EÚ Bulhara Sergeia Stanisheva. Šéfkou Európskej centrálnej banky bude bývalá francúzska ministerka financií Christine Lagarde.

Prvá žena na čele Európskej komisie

Dohodu na kandidátoch oznámil končiaci šéf Európskej rady Donald Tusk. "Odsúhlasili sme celý balík ešte pred prvým rokovaním Európskeho parlamentu," povedal a vyzdvihol, že súbor mien kandidátov je "výborne rodovo vyvážený". Do zoznamu zrejme nerátal bulharského kandidáta na post predsedu EP, ale len štyri mená nominované na kľúčové posty v európskej exekutíve. Ak europarlament schváli nomináciu Ursuly von der Leyen, blízkej osoby nemeckej kancelárky Angely Merkelovej, stane sa historicky prvou ženou na čele Európskej komisie.

Nominácie odrážajú aj výsledky volieb

Tieto nominácie odrážajú aj výsledky volieb do Európskeho parlamentu, rodovú rovnosť. Regionálny balans predstavuje nominácia Bulhara Stanisheva, toho si však musia zvoliť samotní europoslanci. Mimoriadny summit v hlavnom meste Belgicka sa začal už v nedeľu večer. Pokračoval celú noc a prerušili ho až v pondelok na poludnie. V utorok bol začiatok naplánovaný na 11:00. Rokovať sa napokon začalo až po 16:00. Lídri členských krajín EÚ hľadali zhodu na menách, ktoré sa stanú šéfmi kľúčových postov v orgánoch Únie. Tými sú Európska komisia, Európska rada, Európska centrálna banka a miesto vysokého predstaviteľa pre zahraničnú a bezpečnostnú politiku. K výmene prichádza po májových voľbách do Európskeho parlamentu.

Viac k témam: Brusel, EK Európska komisia, Európska rada, Európska únia, premiér Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk - Aktualizované: Šefčovič by mohol byť podpredsedom Európskej komisie, za šéfku navrhli Ursulu von der Leyen © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

2.7.2019 (Webnoviny.sk) - Environmentálni aktivisti a demonštranti z hnutia žltých viest protestujú pred budovami spoločnosti Amazon vo Francúzsku, pričom ju obviňujú z kradnutia práce menším podnikom a ničenia planéty. Podľa sociálnych sietí v Paríži niekoľko desiatok demonštrantov preliezlo plot a preniklo do kancelárií spoločnosti. Rozprávali sa so zamestnancami a pred bezpečnostnými bránami protestovali posediačky. Regionálne médiá zase informovali o protestoch v Toulouse a pri Lille. Organizátori demonštrácií protestujú proti trom novým skladom Amazonu, ktoré by mali v krajine vyrásť. Podľa nich spoločnosť oberá miestne podniky o prácu a emisiami vznikajúcimi pri preprave jej veľkého množstva tovaru zhoršuje klimatické zmeny. Spoločnosť sa zatiaľ k protestom nevyjadrila.

Viac k témam: aktivisti, Amazon, protest, protest "Žltých viest"
Zdroj: Webnoviny.sk - Žlté vesty a enviroaktivisti protestujú pred Amazonom vo Francúzsku, obviňujú ho z ničenia Zeme © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

2.7.2019 (Webnoviny.sk) - Požiar hlbokomorskej ponorky ruského námorníctva neprežilo 14 námorníkov. V utorok o tom informovalo ruské ministerstvo obrany. Požiar vypukol, keď plavidlo vykonávalo testy v ruských teritoriálnych vodách. Stroj je v súčasnosti v prístave Severomorsk, ktorý je základňou Severnej flotily ruského námorníctva. Ministerstvo neuviedlo príčinu požiaru, no vo veci sa už začalo oficiálne vyšetrovanie. Podľa ministerstva ponorka mala skúmať morské dno. Požiar je najsmrteľnejším námorným incidentom v Rusku od roku 2008, keď sa pri testovaní jadrovej ponorky Nerpa spustil hasiaci systém, v dôsledku čoho zomrelo 20 ľudí.

Viac k témam: ponorka, požiar
Zdroj: Webnoviny.sk - Ruskú ponorku pri testoch zasiahol požiar, zahynulo 14 námorníkov © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

2.7.2019 (Webnoviny.sk) - Je pravda, že Lucia Ďuriš Nicholsonová počas kampane do europarlamentu zanedbala vnútrostranícke vzťahy v SaS. Povedal to v rozhovore pre agentúru SITA poslanec Národnej rady SR a tímlíder SaS pre školstvo Branislav Gröhling v súvislosti so žiadosťou Nicholsonovej o pozastavenie členstva v strane Richarda Sulíka (SaS). O jej žiadosti by mala Republiková rada SaS rozhodnúť na najbližšom zasadnutí, ktoré by sa malo konať koncom júla.

Nejde o definitívny odchod

"Prioritne sa venovala posledné dva mesiace voľbám do Európskeho parlamentu, lebo chcela dosiahnuť čo najlepší výsledok, k čomu sme jej všetci dopomáhali. Koniec koncov, bol to výsledok nás všetkých za stranu a Lucia k tomu prispela. Je pravdou, že zanedbala vnútrostranícke vzťahy, teraz sa to preukázalo, že nebola zvolená do Republikovej rady SaS. Pre mňa to ale nie je signál, že by nechcela spolupracovať. Jasne deklarovala, že v budúcnosti bude prínosom pre stranu," vyhlásil Gröhling. Podľa neho nejde o jej definitívny odchod od liberálov a preto netreba téme prikladať ťažkú váhu. "Teraz bude mať veľa roboty v europarlamente a nemohla by zastávať tých niekoľko funkcií naraz. V europarlamente bude odvádzať dobrú robotu, my stále komunikujeme a budeme spolupracovať a myslím, že je pripravená, aby ku koncu roka prišla a začala presadzovať náš program celej strany," dodal.

Nicholsonová nechce škodiť SaS

Gröhling, ktorého na júnovom Kongrese SaS delegáti po prvýkrát zvolili za člena Republikovej rady SaS, považuje toto zvolenie za prejav dôvery a je to pre neho zodpovednosť. "Vyslovil som opatrenia, ktoré by som chcel realizovať v strane. Sú to vnútorné opatrenia v rámci komunikácie medzi členmi, v rámci procesov podávania zákonov, a myslím, že práve toto delegátov presvedčilo, prečo ma podporili," podotkol poslanec. Strana Sloboda a Solidarita (SaS) zostáva pre novozvolenú europoslankyňu Luciu Ďuriš Nicholsonovú materskou stranou a prvou voľbou. Nicholsonová to napísala na Facebooku v júni s tým, že dočasne a diskrétne požiadala o pozastavenie členstva v SaS a niekto sa postaral, aby to skončilo v médiách. Podľa jej slov zo strany neodchádza. "Len sa snažím ako v hlavolame skĺbiť moje princípy a hodnoty s princípmi a hodnotami SaS," napísala s tým, že nemá žiaden záujem škodiť značke SaS, ani blízkym ľuďom v nej. Líder strany Richard Sulík reagoval s tým, že o pozastavení členstva v strane rozhoduje Republiková rada SaS. Považuje to za internú záležitosť, ktorú v tejto fáze nebude komentovať.

Delegáti zvolili nových členov

V sobotu 22. júna sa konal výročný kongres strany SaS, na ktorom delegáti volili trojicu členov Republikovej rady SaS, keďže pôvodnej trojici sa končilo funkčné obdobie. Novozvolená europoslankyňa a členka strany SaS Lucia Ďuriš Nicholsonová a člen SaS Michal Bróska od kongresu nie sú členmi Republikovej rady SaS. Delegáti zvolili nových členov. Sú nimi generálny manažér SaS Roman Foltin a poslanec NR SR za SaS Branislav Gröhling. Poslanec NR SR za SaS Radoslav Pavelka je staronovým členom Republikovej rady. Republiková rada je najvyšší orgán strany medzi kongresmi. Členovia sú zvolení na štyri roky.

Viac k témam: Sloboda a Solidarita (SaS)
Zdroj: Webnoviny.sk - Nicholsonová počas kampane zanedbala vzťahy v SaS, Gröhling v nej vidí prínos aj do budúcnosti © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

2.7.2019 (Webnoviny.sk) - Strana maďarskej komunity (SMK) a strana Magyar Fórum – Maďarské fórum sú ochotné spolupracovať v záujme docielenia, aby voliči maďarskej národnosti a maďarsky cítiaci voliči mali zastúpenie v parlamente po voľbách v roku 2020. Vyplýva to zo stanoviska, ktoré agentúre SITA poskytol predseda Maďarského fóra a poslanec NR SR Zsolt Simon po dnešnom rokovaní s predstaviteľmi SMK. Za SMK sa na rokovaní zúčastnil predseda strany József Menyhárt a podpredseda strany Iván Farkas.

V dialógu budú pokračovať

Za stranu Magyar Fórum – Maďarské fórum boli prítomní predseda strany Zsolt Simon a podpredsedovia strany Alžbeta Janitsová a Zsolt Gál. Rokovanie sa viedlo v duchu otvorenosti a úprimnosti s cieľom nájsť riešenie pre voličov. Obe strany sa zhodli na hodnotovej orientácii, kde odmietajú spoluprácu so stranami Smer-SD, SNS a Kotebovou ĽSNS. "SMK predstavila svoj návrh na vytvorenie volebnej strany, o ktorom bude Maďarské fórum rokovať v rámci svojich štruktúr. Zúčastnené strany sa dohodli, že budú v dialógu pokračovať ďalej. Ďalšie stretnutie je naplánované na 15. júla 2019," priblížil Simon.

Dlhodobo pod hranicou zvoliteľnosti

Strana maďarskej komunity (SMK) rokovala so Zsoltom Simonom po tom, ako László Kocur z SMK pre agentúru SITA uviedol, že nie je prípustné, aby ich členovia boli na kandidátke inej strany. "Nebudeme rokovať len s politickými stranami, ale aj rôznymi organizáciami, ktoré sa venujú maďarskej, rómskej, ale aj rusínskej otázke," dodal. Strana maďarskej komunity (SMK) bude rokovať aj s Mostom-Híd o možnej spolupráci. SMK je dlhodobo pod hranicou zvoliteľnosti do parlamentu. Predvolebné preferencie strany sa pohybujú od 2,6 do 3,7 percenta. Podľa prieskumu, ktorý zverejnila agentúra FOCUS 27. júna, by sa SMK do parlamentu nedostala. Svoj hlas by jej dalo 3,3 percenta opýtaných voličov. Voľby by vyhral Smer-SD so ziskom 20,3 percenta pred koalíciou strán Progresívne Slovensko a Spolu-OD (15,7 percenta) a Ľudovou stranou Naše Slovensko (12,6 percenta). Most-Híd získal v prieskume 4,5 percenta. Strana Zsolta Simona Maďarské fórum v prieskume skončila so ziskom 0,1 percenta.

Viac k témam: Magyar Fórum - Maďarské fórum, SMK Strana maďarskej komunity
Zdroj: Webnoviny.sk - Maďarské fórum a Strana maďarskej komunity naznačili spoluprácu, chcú nájsť riešenie pre voličov © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

2.7.2019 (Webnoviny.sk) - Koaličné návrhy smerujúce k zvýšeniu nezdaniteľnej časti základu dane či zmeny navrhované v sociálnych službách môžu viesť až k paralyzácii výkonu samosprávnych funkcií v niektorých samosprávach. Konštatuje to Združenie miest a obcí (ZMOS), podľa ktorého štát prudkým zvyšovaním povinných výdavkov a pripravovanou legislatívou mestám a obciam navýši ich povinné bežné výdavky v nasledujúcich troch rokoch o viac ako 300 miliónov eur.

Zhoršenie rozpočtového hospodárenia miest

Rada ZMOS preto vyzýva poslancov, aby v septembri v druhom parlamentnom čítaní spomínané návrhy, ktoré majú jednak znížiť príjmy samospráv a na druhej strane tlačiť na rast ich výdavkov, nepodporili. "Rada ZMOS týmto deklaruje, že mestá a obce v prípade prijatia návrhov zmien nebudú schopné naplniť vlastné priority a rozpočtové ciele a zhoršenie ich rozpočtového hospodárenia bude mať výrazný negatívny dopad na hospodárenie celého okruhu verejných financií,“ uvádza sa vo vyhlásení združenia s tým, že práve konsolidácia rozpočtov miest a obcí v predchádzajúcich rokoch výrazne prispela k celkovej konsolidácii verejných zdrojov, ako aj k plneniu úloh Slovenska v oblasti deficitu verejnej správy a znižovaniu percenta verejného dlhu v pomere k HDP.

Most-Híd argumentuje zvyšovaním príjmov

Parlament pritom v prvom čítaní schválil návrh novely zákona o dani z príjmov z dielne koaličnej strany Most-Híd, ktorým sa má zvýšiť nezdaniteľná časť základu dane. Navrhovaná zmena by na jednej strane znamenala vyššie čisté príjmy zamestnancov a živnostníkov, na druhej strane by však podľa ZMOS-u znížila príjmy miest a obcí o 110 až 115 mil. eur ročne. Predstavitelia strany Most-Híd však argumentujú, že napriek dopadu na rozpočty samospráv by aj po prijatí tejto zmeny mali ich príjmy v budúcom roku stúpnuť. Samosprávam taktiež pripomínajú predchádzajúce opatrenia, ktorými ich príjmy nepriamo zvyšovali, ako napríklad povinné príplatky za prácu v noci a cez víkendy. Celý výnos daní z príjmov fyzických osôb totiž smeruje práve do rozpočtov samospráv. Druhým kritizovaným návrhom zo strany ZMOS je novela zákona o sociálnych službách v časti povinného financovania neštátnych poskytovateľov sociálnych služieb z rozpočtov miest a obcí. Neverejným poskytovateľom sa totiž podľa ZMOS-u na základe tohto návrhu nezapočíta do vzorca pre posudzovanie výšky finančného príspevku časť už zaplatenej sumy od klientov, ktorú budú musieť zaplatiť ešte raz mestá a obce.

Viac k témam: samospráva, ZMOS Združenie miest a obcí Slovenska
Zdroj: Webnoviny.sk - Združenie miest a obcí kritizuje koaličné návrhy, vedú k paralyzácii výkonu samosprávnych funkcií © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Ekonomika

2.7.2019 (Webnoviny.sk) - Bývalý prezident a líder vznikajúcej strany Za ľudí Andrej Kiska sa v utorok vyjadril, že nebudú nikdy vládnuť so stranou Smer-SD ani jej klonmi. Uviedol to vo videu na sociálnej sieti Facebook, v ktorom uvádza priority strany o predvolebnej a povolebnej spolupráci.

Vylúčil aj spoluprácu s SNS a extrémistami

Kiska tiež vylúčil spoluprácu so Slovenskou národnou stranou a extrémistami. "Postavme si jasné priority - zdravotníctvo, boj proti korupcii, školstvo. Buďme k sebe ako lídri slušní," vymenoval Kiska ďalšie priority strany. Ako dodal, stretol sa s viacerými lídrami opozičných strán a je pripravený stretnúť sa aj s ďalšími. "Ak sa na tomto zhodneme, sadnime si, podpíšme to, ukážme celému nášmu Slovensku, že vieme spolupracovať, že ide o ľudí. Chceme vrátiť Slovensko všetkým ľuďom,” povedal vo videu.

Stranu definuje ako stredovú

Andrej Kiska skončil svoj mandát na poste prezidenta 15. júna. Následne 17. júna oficiálne predstavil tím a priority vznikajúcej strany Za ľudí. Pridali sa k nemu napríklad bývalá štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Mária Kolíková, bývala poslankyňa NR SR a Európskeho parlamentu Jana Žitňanská či bývalý veľvyslanec pri NATO Tomáš Valášek a organizátor zhromaždení Za slušné Slovensko Juraj Šeliga. S Kiskom na vzniku strany spolupracuje aj starosta Spišského Hrhova Vladimír Ledecký, primátor Hlohovca Miroslav Kollár či jeho spolupracovníčka z Prezidentského paláca Vladimíra Marcinková. Kiska svoju stranu definuje ako stredovú.

Viac k témam: Smer-SD, SNS Slovenská národná strana, Za ľudí - Kiskova politická strana
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Nebudeme vládnuť so Smerom-SD a jeho klonmi, Kiska vylúčil aj vládu s SNS a extrémistami © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko
Strana 1 z 5

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

K2 Tags

K2 Login

K2 Calendar

« July 2019 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner