16. september 2021
Facebook

22.8.2019 (Webnoviny.sk) - Taliansky minister vnútra Matteo Salvini je otvorený možným zmenám vo vláde, ktoré by mohli oživiť koalíciu medzi jeho pravicovou stranou Liga a antisystémovým Hnutím piatich hviezd. Naznačil to po štvrtkovom stretnutí s prezidentom Sergiom Mattarellom. Zároveň však zdôraznil, že stále trvá na predčasných voľbách. "Chcem dať posledné slovo ľuďom. Ale ak niekto chce, aby krajina znovu fungovala, tak sme pripravení urobiť tak bez predsudkov," vyjadril sa politik narážajúc na svojich bývalých koaličných partnerov. Mattarela vo štvrtok dokončil prvé kolo rokovaní s predstaviteľmi talianskych strán, aby našli spôsob ako ukončiť politickú krízu v krajine. Ako upozorňuje agentúra AP, prezident by mohol stranám dať viac času, aby vytvorili prípadné aliancie, aby tak Taliansko predišlo predčasným voľbám.

Viac k témam: predčasné voľby
Zdroj: Webnoviny.sk - Matteo Salvini je otvorený zmenám vo vláde v záujme oživenia koalície © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

22.8.2019 (Webnoviny.sk) - Medzinárodná ľudskoprávna organizácia Amnesty International (AI) tvrdí, že za rozsiahle požiare v Amazonskom pralese môžu zlyhania vlády v Brazílii. Vyjadrila sa tak deň po tom, čo tamojší prezident Jair Bolsonaro požiare zvalil na mimovládne organizácie. Generálny tajomník AI Kumi Naidoo uviedol, že organizácia zdokumentovala nezákonné vstupy na územia a podpaľačské útoky v Amazónii. Okrem iných tak spravila aj v regióne, kde zúri mnoho lesných požiarov. Podľa Bolsonara sa mimovládky požiarmi mstia za to, že počas jeho vlády stratili štátne financie. Dôkazy, ktoré by podporili jeho tvrdenia, však prezident neposkytol. Svetová meteorologická organizácia tento týždeň informovala, že dym z lesných požiarov v Amazónii dosahuje až Sao Paulo a pobrežie Atlantického oceána.

Viac k témam: Amazonský prales, amnesty, lesné požiare
Zdroj: Webnoviny.sk - Za požiare v Amazonskom pralese môže brazílska vláda, tvrdí Amnesty International © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

22.8.2019 (Webnoviny.sk) - Taliansky prezident Sergio Mattarella vyhovel žiadosti politických lídrov a dal stranám viac času na zostavenie funkčnej vlády. V každom prípade chce "jasné rýchle riešenie, aké veľký národ, aký je ten náš, vyžaduje". Ako vo štvrtok povedal novinárom, stranícki lídri mu oznámili, že chcú zistiť, či dokážu dosiahnuť dohodu, aby sa vyhli predčasným voľbám. Opäť s nimi bude rokovať v utorok. Mattarella tiež naznačil, že akákoľvek nová vláda musí byť dostatočne dôveryhodná, aby vyhrala hlasovanie o dôvere v parlamente, a musí mať komplexný program cieľov. V opačnom prípade bude musieť rozpustiť parlament a dať tak priestor predčasným voľbám, ktoré by nasledovali na jeseň.

Viac k témam: predčasné voľby
Zdroj: Webnoviny.sk - Taliansky prezident Sergio Mattarella dal stranám viac času na zostavenie vlády © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

22.8.2019 (Webnoviny.sk) - Spoločnosť United Launch Alliance (ULA) naposledy vypustila do vesmíru svoju nosnú raketu Delta IV Medium. Stroj vyniesol na obežnú dráhu Zeme navigačný satelit amerických vzdušných síl. Raketa vzlietla vo štvrtok ráno zo základne letectva na Myse Canaveral na Floride, pričom štart bol podľa riaditeľa ULA Toryho Bruna "horúci, priamy a normálny". Satelit sa podľa spoločnosti od prvého stupňa rakety úspešne odpojil po dvoch hodinách od vzlietnutia. ULA začala využívať raketu Delta IV Medium pred 17 rokmi a za ten čas ju do vesmíru vypustila 29-krát. Pri budúcich misiách ju nahradí raketa Vulcan, ktorá je ešte vo vývoji. Väčšiu variantu rakety - Delta IV Heavy - bude spoločnosť naďalej vysielať s nákladom do vesmíru. Ako uvádza agentúra AP, satelit Magellan, ktorý raketa vyniesla na orbitu, je druhým zo série navigačných vesmírnych zariadení novej generácie. Zostrojila ho spoločnosť Lockheed Martin.

Viac k témam: Delta IV Medium, ula
Zdroj: Webnoviny.sk - Americká raketa Delta IV Medium naposledy vyletela do vesmíru, vyniesla vojenský satelit © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Veda a technika

22.8.2019 (Webnoviny.sk) -

  • aktualizované 22. augusta 19:14
Blesky v rôznych častiach Tatier zabili štyroch ľudí a viac ako 30 zranili. Informovala o tom hovorkyňa poľských leteckých záchranárov. Kinga Czerwinska pre TVN24 uviedla, že blesky zasiahli niekoľko častí horského masívu Giewont a ďalšie oblasti Tatier. Niektorých zranených transportovali helikoptérou do nemocnice v meste Zakopané, ďalších zas previezli do iných nemocníc. Svedkovia potvrdili, že búrka sa objavila bez varovania. Miestne úrady predtým vyhlásili, že medzi zosnulými je aj dieťa.

Viac k témam: blesk, helikoptéra, leteckí záchranári, turisti
Zdroj: Webnoviny.sk - Aktualizované: Štyroch turistov v poľských Tatrách zabili blesky, bolo medzi nimi aj dieťa © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

22.8.2019 (Webnoviny.sk) - Americký minister zahraničia Mike Pompeo kritizoval Čínu za zatknutie dvoch Kanaďanov a vyhlásil, že administratíva prezidenta Spojených štátov Kanade pomôže dosiahnuť ich prepustenie. Politik to vyhlásil vo štvrtok v Ottawe na začiatku stretnutia s premiérom Justinom Trudeauom. Ten sa ministrovi poďakoval za podporu USA. Peking 10. decembra zadržal bývalého diplomata Michaela Kovriga a podnikateľa Michaela Spavora, čím chcel zatlačiť na Kanadu, aby prepustila dcéru zakladateľa čínskej spoločnosti Huawei Meng Wan-čou. Ženu predtým zadržali na žiadosť amerických úradov, ktoré ju obvinili z podvodu.

Viac k témam: prepustenie na slobodu
Zdroj: Webnoviny.sk - USA chcú pomôcť Kanade s prepustením jej dvoch občanov, ktorých zadržiavajú v Číne © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

22.8.2019 (Webnoviny.sk) - Opitý 33-ročný Kórejčan havaroval v Komárne. Po tom, čo popíjal, sadol si za volant svojho Citroën C4. Na kruhovom objazde neprispôsobil rýchlosť, vyšiel na obrubník mimo cesty a narazil do ďalšieho obrubníka a kovového zábradlia. Ako informovala nitrianska krajská polícia, policajti vodičovi namerali 1,85 promile alkoholu v dychu. Kórejčan skončil v cele aj s obvinením z ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Viac k témam: alkohol za volantom, opitý vodič
Zdroj: Webnoviny.sk - Foto: Opitý vodič skončil v cele, na kruhovom objazde vyšiel na obrubník a narazil do zábradlia © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

22.8.2019 (Webnoviny.sk) - Polícia vo Švédsku zatkla ďalších dvoch ľudí v súvislosti s výbuchom, ktorý začiatkom augusta poškodil centrálu dánskeho daňového úradu v Kodani a spôsobil ľahké zranenia jednej osobe.

Medzinárodný zatykač na štvrtého podozrivého

Informovala o tom kodanská polícia s tým, že muži, ktorých zatkli ich švédski kolegovia, sú vo veku 22 a 27 rokov. Vo väzbe sú tak pre výbuch už traja ľudia. Polícia pátra aj po štvrtom podozrivom, na ktorého vydali medzinárodný zatykač. Vyšetrovateľ Brian Belling vo štvrtok uviedol, že polícia pokračuje vo vyšetrovaní incidentu. "Sme presvedčení, že páchatelia budú čeliť spravodlivosti," dodal.

Ďalšia explózia pred policajnou stanicou

Výbuch pri daňovom úrade sa stal 6. augusta. O štyri dni neskôr v Kodani zase ďalšia explózia otriasla budovou policajnej stanice. V oboch prípadoch páchatelia použili priemyselné výbušniny. Polícia však výbuchy bezprostredne nespojila. Pri druhom zmienenom výbuchu sa nikto nezranil.

Viac k témam: bombový útok, daňový úrad, výbuch bomby, zatykač
Zdroj: Webnoviny.sk - V prípade výbuchu v Kodani zatkli už troch ľudí, jeden polícii stále uniká © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

22.8.2019 (Webnoviny.sk) - V Západných Tatrách dnes blesk usmrtil českého turistu. Ako informuje Horská záchranná služba (HZS) na svojej oficiálnej webovej stránke, v poobedňajších hodinách záchranárov HZS požiadala o pomoc česká turistka, ktorá bola so svojím kolegom na vrchole Baníkova. „Obaja boli zasiahnutí bleskom. Turistka utrpela poranenie dolnej končatiny, jej kolegu tlaková vlna zhodila do Baníkovského kotla. Turistovi už lekár nedokázal pomôcť, pretože pri páde niekoľko sto metrov utrpel poranenia nezlučiteľné so životom,“ približujú na stránke záchranári. Pacientku letecky transportovali do doliny, odkiaľ ju odviezli terénnym sanitným vozidlom do nemocnice.

Viac k témam: blesk, turista, Západné Tatry
Zdroj: Webnoviny.sk - Blesk usmrtil českého turistu v Západných Tatrách, ten padal niekoľko sto metrov © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

22.8.2019 (Webnoviny.sk) - Slovinsko začalo s výstavbou ďalších 40 kilometrov oplotenia na svojej južnej hranici s Chorvátskom, aby zabránilo príchodu migrantov. K tomuto kroku sa podľa slovinských pohraničníkov odhodlala Ľubľana po tom, ako v júli zaznamenali najvyšší počet migrantov prechádzajúcich cez hranicu počas jedného mesiaca od vrcholu migračnej vlny spred niekoľkých rokov, keď sa denne tisíce ľudí utekajúcich pred vojnou a chudobou snažili dostať do Európskej únie (EÚ). V júli podľa polície prekročilo hranicu celkovo 1740 migrantov, zatiaľ čo v prvých siedmich mesiacoch tohto roka ich bolo 7415. Väčšinou to boli ľudia z Pakistanu, Alžírska a Afganistanu. Slovinsko od roku 2016 vybudovalo na hranici s Chorvátskom už približne 180 kilometrov oplotenia, väčšinou z ostnatého drôtu, v hodnote okolo 19 miliónov eur.

Viac k témam: hranice, ilegálna migrácia, imigranti
Zdroj: Webnoviny.sk - Slovinsko postaví na hranici s Chorvátskom ďalšie oplotenie, chce zabrániť príchodu migrantov © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet
Strana 1 z 5

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

K2 Tags

K2 Login

K2 Calendar

« August 2019 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner