16. september 2021
Facebook

31.8.2019 (Webnoviny.sk) - Na rozvoj energetických služieb na regionálnej a miestnej úrovni je vyčlenených päť miliónov eur. V tlačovej správe to uviedla Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA). Verejnoprávne inštitúcie, ako sú napríklad verejné vysoké školy, tiež subjekty územnej samosprávy a nimi zriadené rozpočtové a príspevkové organizácie, neziskové organizácie verejného sektora môžu získať podporu na vypracovanie energetických auditov, ktoré im pomôžu identifikovať opatrenia vhodné na financovanie prostredníctvom garantovaných energetických služieb. Výzvu zameranú na rozvoj energetických služieb, ktoré umožňujú financovať energeticky efektívne opatrenia z úspor nákladov na energiu, vyhlásila SIEA 2. augusta 2019.

Dva druhy aktivít

Z Operačného programu Kvalita životného prostredia je na tento účel vo výzve týkajúcej sa budov v regiónoch mimo Bratislavského samosprávneho kraja vyčlenených päť miliónov eur. Minimálna výška žiadaného príspevku na projekt je 5 tisíc eur, maximálna 200 tisíc eur. Nenávratný finančný príspevok môže pokryť maximálne 95 % oprávnených výdavkov na projekt. "Výzva dáva najmä prevádzkovateľom budov príležitosť, aby si prostredníctvom energetických auditov overili, ktoré opatrenia je vhodné splácať z úspor nákladov na energiu a ktoré si vyžadujú iný spôsob financovania. Teraz majú možnosť získať detailný prehľad o energetickej náročnosti budov, ich častí, ale napríklad aj verejného osvetlenia. Môžu sa tak systematicky začať pripravovať na ich obnovu,“ uviedla generálna riaditeľka SIEA Alexandra Velická. Podporované sú dva druhy aktivít – spracovanie energetických auditov a príprava projektov garantovaných energetických služieb (GES). Všetky žiadosti musia obsahovať prvú z oprávnených aktivít, ktorou je spracovanie účelového energetického auditu. V nich majú audítori navrhnúť úsporné opatrenia a zároveň identifikovať, či sú vhodné na financovanie prostredníctvom GES tak, aby boli splnené požiadavky Eurostatu a projekt GES sa nezapočítaval do verejného dlhu. Praktické odporúčania na posúdenie, či sú splnené požiadavky Eurostatu, budú zverejnené na podstránke národného projektu Odborne o energii v časti určenej pre energetických audítorov.

Náklady na prípravu podkladov preplatia

"Merateľným ukazovateľom prvej oprávnenej aktivity je počet vypracovaných energetických auditov. Podporu tak môžu získať aj projekty, v ktorých audítori nenájdu opatrenia vhodné na realizáciu prostredníctvom GES,“ vysvetlil komunikačný manažér SIEA Stanislav Jurikovič. Ak audítor identifikuje opatrenia vhodné na využitie GES, je možné realizovať aj druhú oprávnenú aktivitu, ktorou je príprava projektu GES. V rámci druhej aktivity budú preplatené náklady na prípravu podkladov pre obstaranie energetických úspor a vykonanie jedného verejného obstarávania. Výsledkom v tomto prípade má byť uzavretie zmluvy, respektíve zmlúv o energetickej efektívnosti pre verejný sektor. Ak má žiadateľ okrem podpory na prvú aktivitu záujem aj o podporu druhej aktivity, prikladá už k žiadosti hotový energetický audit, ktorý odporúčal využitie GES, náklady na jeho zhotovenie budú po kladnom vyjadrení z kontroly verejného obstarávania spätne preplatené. O podporu druhej aktivity nie je možné žiadať samostatne.

Rozhodujúca celková podlahová plocha

Pre obstaranie auditov sú stanovené maximálne limity nákladov pre každý auditovaný objekt samostatne. Pri budovách je rozhodujúca celková podlahová plocha každej z nich, ktorá je stanovená ako vonkajšie rozmery budovy krát počet podlaží. V budovách do 1 000 metrov štvorcových je to napríklad maximálne 2 500 eur, pri ploche do 5 tisíc metrov štvorcových už 6 600 eur. Pri auditoch viacerých objektov sa limity sčítavajú. Limity pre obstaranie druhej aktivity zameranej na prípravy projektu sú stanovené podľa súčtu podlahových plôch všetkých objektov. "Napríklad, ak je celková podlahová plocha všetkých auditovaných objektov od viac ako 5 tisíc do 10 tisíc metrov štvorcových vrátane, maximálny príspevok je 10 700 eur. Pri verejnom osvetlení sa limity odvíjajú od výšky nákladov za energiu za kalendárny rok pred podaním žiadosti," píše sa v správe.

Trojmesačné intervaly

Výzva zameraná na rozvoj energetických služieb na miestnej a regionálnej úrovni je vyhlásená ako otvorená, do vyčerpania alokácie. Termín prvého hodnotiaceho kola je 31. októbra 2019, nasledujúce kolá budú uzatvorené v trojmesačných intervaloch. Ústredné orgány štátnej správy majú pri príprave projektov garantovaných energetických služieb priebežne využívať technickú asistenciu, ktorú poskytuje SIEA na základe poverenia Ministerstva hospodárstva SR. Rozsah asistencie vyplýva z Koncepcie rozvoja garantovaných energetických služieb vo verejnej správe Slovenskej republiky. O technickú asistenciu možno SIEA požiadať prostredníctvom zaslania vyplneného dotazníka s údajmi o budove, ktorý je zverejnený na stránke SIEA v časti Podporné programy, Technická asistencia GES.

Viac k témam: Slovenská inovačná a energetická agentúra
Zdroj: Webnoviny.sk - Regióny na Slovensku môžu získať detailný prehľad o energetickej náročnosti svojich budov © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Ekonomika

31.8.2019 (Webnoviny.sk) - Bývalého španielskeho kráľa Juana Carlosa I. v sobotu prepustili z nemocnice. Niekdajšiemu monarchovi minulý týždeň urobili trojnásobný bajpas.

Cíti sa fenomenálne

Generálna riaditeľka madridskej nemocnice Quirónsalud Lucía Alonso uviedla, že 81-ročného šľachtica prepustili po týždni hospitalizácie, lebo jeho stav je "klinicky stabilný". "Cítim sa, ako keby ma prešiel kamión, ale teraz je to o zbavení sa toho kamióna a pozeraní sa vpred," povedal Juan Carlos, keď odchádzal z nemocnice na predmestí Madridu. Ako dodal, s operovaným srdcom sa cíti fenomenálne.

Nenastali žiadne komplikácie

Operácia bola 17. chirurgickým zákrokom bývalého kráľa a naplánovali mu ju po júnovej kontrole. Počas zákroku ani po ňom nenastali žiadne komplikácie. Juan Carlos I. sa stiahol z verejného života v máji. Abdikoval v roku 2014, čím ukončil svoje takmer 39-ročné pôsobenie na tróne. Je otcom súčasného kráľa Filipa VI..

Viac k témam: Španielsky kráľ
Zdroj: Webnoviny.sk - Bývalého kráľa Juana Carlosa I. prepustili z nemocnice po tom, ako mu urobili trojnásobný bajpas © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

31.8.2019 (Webnoviny.sk) - Vo Veľkej Británii sa konajú protesty proti plánu britského premiéra Borisa Johnsona na prerušenie činnosti parlamentu. Tisícky ľudí vyšli do ulíc vo viac ako 30 mestách.

Pochodovali aj podporovatelia premiéra

Protesty sa konajú napríklad v Londýne, Manchestri, Leedse, Yorku, Belfaste, Oxforde, Edinburghu, Glasgowe, Cambridgi, Exeteri, Nottinghame, Liverpoole a Birminghame. V Londýne demonštranti zaplnili ulicu Whitehall, kde skandovali "Hanbi sa, Boris Johnson". V štvrti Westminster pritom tiež pochodovali aj podporovatelia premiéra. V Glasgowe sa zase počas protestu demonštrantom prihovoril líder Labouristov Jeremy Corbyn. Demonštrácie zorganizovala antibrexitová skupina Another Europe is Possible. Podľa nej sa protesty uskutočnia aj v Amsterdame, Berlíne a Rige.

Ostrá kritika poslancov

Johnsonove rozhodnutie v septembri pozastaviť činnosť parlamentu sa stretlo s ostrou kritikou poslancov a oponentov odchodu Veľkej Británie z Európskej únie bez dohody. Niektorí poslanci chcú počas týždňa predstaviť návrh zákona, aby zabránili takémuto brexitu. Plán prerušiť rokovania parlamentu napadli aj v troch prípadoch na súde. Ak by sa však prerušenie uskutočnilo podľa očakávaní, parlament by nezasadol 23 dní. Odchod Veľkej Británie z Európskej únie je naplánovaný na 31. októbra. Informácie pochádzajú z agentúry AP a webstránky www.bbc.com.


Viac k témam: Brexit, britský premiér, protest
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Hanbi sa Johnson, skandovali demonštranti na proteste proti prerušeniu činnosti parlamentu © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

31.8.2019 (Webnoviny.sk) - Od Rakúska sa máme čo učiť. Najmä v oblasti infraštruktúry a cestovného ruchu. Predseda parlamentu a Slovenskej národnej strany (SNS) Andrej Danko to povedal na rokovaní predsedov parlamentov v Slavkovskom formáte (Slovensko, Česko, Rakúsko - S3) v rakúskej obci Grafenegg. Predseda NR SR v sobotu rokoval s predsedom Poslaneckej snemovne Parlamentu ČR Radkom Vondráčkom a predsedom Národnej rady Rakúska Wolfgangom Sobotkom.

Budúcnosť Európskej únie

Témou stretnutia predsedov parlamentov v Slavkovskom formáte bol rok 1989 z troch rôznych perspektív, budúcnosť Európskej únie a medziparlamentné vzťahy. „Ja ako predseda parlamentu a Slovenskej národnej strany presadzujem cestovný ruch. Dobre viete, koľko ľudí navštevuje Rakúsko. Môžete vidieť cyklotrasy, kvalitné vína, penzióny či miesta, kde sa dá kultúrne vyžiť. Rakúsko je pre nás vzorom vo viacerých oblastiach a som rád, že máme takéto vzťahy,“ dodal Danko. „Jednak si vymieňame informácie o našich vzťahoch s Európskym parlamentom, vzájomne si vymieňame informácie v legislatívnych iniciatívach. Spoločne sme sa zaoberali napríklad oblasťou spoločného etického kódexu. Takisto sa na tejto pôde bavíme aj o rokovacích poriadkoch. Je dôležité, aby predsedovia parlamentov komunikovali a vymieňali si skúsenosti,“ povedal Danko.

Symbol demokracie

Sobotné stretnutie bolo podľa šéfa SNS predovšetkým o pripomenutí si výročia roku 1989. „My s Čechmi sme túto situáciu prežívali tak, že sme vnímali Rakúsko ako jeden symbol, že tu je demokracia. Veľmi dobre si pamätáme obdobie, kedy prvýkrát sme mohli vstúpiť na územie Rakúska. Dnes je to samozrejmosť,“ povedal Danko. Predseda Poslaneckej snemovne Parlamentu ČR uviedol, že Slavkovský formát je oproti Visegrádskej štvorky menej známy. Formát S3 funguje na medzivládnej úrovni od roku 2015. „Málo sa vie, že existuje niečo ako Slavkov. My sme tu dnes, aby sme sa bavili o tom, ako viesť dialóg s Európou,“ uviedol a dodal, že práve tento formát je jedným z hlavných spôsobov spolupráce s Rakúskom.

Viac k témam: predseda Národnej rady SR (NR SR), predseda Slovenskej národnej strany (SNS)
Zdroj: Webnoviny.sk - Slovensko sa má od Rakúska stále čo učiť, vyhlásil Danko na stretnutí s Vondráčkom a Sobotkom © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

31.8.2019 (Webnoviny.sk) -

  • aktualizované 31. augusta, 19:22
Hurikán Dorian, ktorý ohrozuje súostrovie Bahamy a americký štát Florida, zosilnel. K Bahamám sa blíži už ako "extrémne nebezpečný" hurikán štvrtej kategórie, pričom ho sprevádza vietor s rýchlosťou 220 kilometrov za hodinu. Podľa amerického Národného centra pre hurikány sa Dorian v sobotu skoro ráno nachádzal 545 kilometrov od severozápadnej časti Bahám a pohyboval sa smerom na západ rýchlosťou 17 kilometrov za hodinu.

Hurikán môže ešte zosilnieť

Meteorológovia predpokladajú, že hurikán ešte zosilnie, keď prejde ponad severozápad Bahám. Podľa najnovších predpovedí sa preženie popri pobreží Floridy pri Fort Pierce a obíde pobrežie Georgie, pričom stále existuje hrozba, že v stredu zasiahne pevninu. Následne by mal pokračovať vo štvrtok ráno severne k Južnej Karolíne. Presná trasa Doriana je však stále veľmi nejasná. Meteorológovia ale varujú, že aj najmenšia odchýlka by mohla trasu hurikánu presunúť nad more alebo viac do vnútrozemia. V dôsledku hurikánu môže v niektorých častiach Bahám stúpnuť hladina vody o tri až 4,5 metra, pričom pri pobreží hrozia aj veľké a ničivé vlny. Bahamský premiér Hubert Minnis nariadil evakuácie na ostrovoch Grand Bahama a Abaco.

Jednoduchší prístup k federálnej pomoci

Guvernér Južnej Karolíny Henry McMaster vyhlásil pre štát výnimočný stav po tom, čo sa preň zvýšila hrozba vyplývajúca z hurikánu Dorian. Výnimočný stav umožňuje jednoduchší prístup k federálnej pomoci a štátne agentúry vďaka nemu môžu koordinovať možné evakuácie a ďalšie prípravy. Zatiaľ v štáte nenariadili evakuácie. McMaster uviedol, že spolu s ďalšími predstaviteľmi monitorujú predpovede, aby zistili, či sa trasa hurikánu neposunie viac do mora. Americký prezident Donald Trump na Floride vyhlásil výnimočný stav a nariadil federálnu pomoc ako doplnok k úsiliu miestnych úradov v čo najväčšej miere zabrániť škodám.

Nariadenia na evakuáciu

Úrady v niektorých okresoch v piatok vydali nariadenia na evakuáciu s účinnosťou od nedele. Letisko v meste Orlando v pondelok zase preruší komerčné lety. Živel by na Floride mohol postihnúť milióny ľudí a zasiahnuť atrakcie ako sú Walt Disney World či Trumpov rezort Mar-a-Lago. Dorian by mohol podľa meteorológov byť najhorším hurikánom v štáte od hurikánu Andrew z roku 1992, ktorý si vyžiadal 65 mŕtvych a zničil 63-tisíc domov. Zobraziť fotogalériu k článku:
Hurikán Michael za sebou nechal spúšť

Viac k témam: Florida, hurikán Dorian, Južná Karolína
Zdroj: Webnoviny.sk - Extrémne nebezpečný hurikán Dorian sa blíži k Bahamám, výnimočný stav vyhlásili aj v Južnej Karolíne © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

31.8.2019 (Webnoviny.sk) - Grécke úrady premiestnia utečencov z preplnených táborov na východných gréckych ostrovoch na pevninu a urýchlia deportáciu odmietnutých žiadateľov o azyl bez možnosti odvolania sa. V sobotu sa na tom dohodli grécky premiér Kyriakos Mitsotakis a jeho bezpečnostní poradcovia. Rada vlády pre zahraničné záležitosti a obranu tiež súhlasila s posilnením kontroly na hraniciach a rozhodla, že aktivuje integrovaný námorný monitorovací systém za 50 miliónov eur, ktorý predošlá vláda nevyužila. Hovorca vlády Stelios Petsas informoval, že sa rada tiež dohodla na tom, že 116 maloletým migrantom bez sprievodu umožnia pridať sa k svojim rodinám žijúcim v iných krajinách Európskej únie. Sobotňajšie stretnutie zvolali po tom, čo vo štvrtok na ostrov Lesbos prišlo takmer 600 utečencov a migrantov.

Viac k témam: migranti
Zdroj: Webnoviny.sk - Grécko urýchli deportácie migrantov a na hraniciach posilnia kontroly © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

31.8.2019 (Webnoviny.sk) - Lekára, ktorý nafúkal 1,85 promile, obvinili z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Agentúru SITA o tom informoval žilinský policajný hovorca Radko Moravčí. Oznámenie o podozrení, že službukonajúci lekár v liptovskomikulášskej nemocnici je asi pod vplyvom alkoholu prijali na operačnom stredisku Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline vo štvrtok 29. augusta pred 21:00. Po výzve sa 55-ročný službukonajúci lekár podrobil dychovej skúške s pozitívnym výsledkom.

Viac k témam: alkohol, lekár
Zdroj: Webnoviny.sk - Polícia obvinila lekára, ktorý počas služby v nemocnici nafúkal viac ako 1,5 promile © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko

31.8.2019 (Webnoviny.sk) - Polícia v Hongkongu zasiahla proti demonštrantom, ktorí vyšli aj napriek zákazu do ulíc. Protestujúci obsadili dôležité cesty a križovatky v obchodných štvrtiach a zhromaždili sa aj pred sídlom tamojšej vlády. Niektorí z nich cez bariéry, ktoré úrady postavili pred vládnou budovou, hádzali rôzne predmety a benzínové bomby a ďalší zase na policajtov svietili laserovými svetlami. Policajti na to reagovali slzotvorným plynom a vodným delom. Demonštranti sa po zásahu stiahli, no neskôr na hlavnej ulici vo štvrti Wan Čchaj postavili vlastnú barikádu a podpálili ju. Pred zásahom policajtov sa ňou chránili stovky demonštrantov. Oheň neskôr uhasili hasiči a keď na miesto prišli policajti, aby rozohnali dav, väčšina protestujúcich už odtiaľ ušla.

Pokojný náboženský pochod

Už skôr počas soboty sa konal náboženský pochod, na ktorom sa zúčastnilo približne tisíc ľudí. Spievali chválospevy a skandovali tiež heslá prodemokratického hnutia. Pochod sa konal pod názvom "Modlitba pre hriešnikov" a na internetovom letáku má kresťanský kríž a fotografiu pročínskej líderky Hongkongu Carrie Lam. Podujatie bolo pokojné, pričom jeho účastníci boli prevažne starší ako demonštranti, ktorí vedú prodemokratické hnutie. V sobotu chcela v Hongkongu uskutočniť pochod organizácia Občiansky front pre ľudské práva, no polícia jej to zamietla. Pochod k úradu čínskej vlády sa mal uskutočniť pri príležitosti piateho výročia rozhodnutia čínskej Komunistickej strany nepovoliť plne demokratické voľby lídra Hongkongu. Toto rozhodnutie viedlo k 79-dňovému obsadeniu ulíc protestným hnutím Occupy Central.

Dva mesiace protestov

Hongkong už viac ako dva mesiace sužujú masové protesty volajúce po demokratických reformách a nezávislom vyšetrovaní policajných postupov. Protesty sú namierené aj proti šéfke hongkonskej administratívy Carrie Lam, pričom ľudia žiadajú jej rezignáciu a nové voľby. Demonštranti pôvodne protestovali proti chystanému zákonu o vydávaní ľudí podozrivých z trestnej činnosti z Hongkongu do Číny, no neskôr sa zoznam ich požiadaviek rozšíril. Zákon, ktorý už hongkonská pročínska administratíva medzičasom stiahla, by podľa demonštrantov umožnil, aby čínski komunisti stíhali každého obyvateľa Hongkongu, ktorý nesúhlasí s politikou Číny.

Viac k témam: demonštrácia, protest
Zdroj: Webnoviny.sk - Demonštranti napriek zákazu vyšli do ulíc Hongkongu , po zásahu polície podpálili barikádu © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

31.8.2019 (Webnoviny.sk) - Hurikán Dorian, ktorý ohrozuje súostrovie Bahamy a americký štát Florida, zosilnel. K Bahamám sa blíži už ako "extrémne nebezpečný" hurikán štvrtej kategórie, pričom ho sprevádza vietor s rýchlosťou 220 kilometrov za hodinu. Podľa amerického Národného centra pre hurikány sa Dorian v sobotu skoro ráno nachádzal 545 kilometrov od severozápadnej časti Bahám a pohyboval sa smerom na západ rýchlosťou 17 kilometrov za hodinu.

Hurikán môže ešte zosilnieť

Meteorológovia predpokladajú, že hurikán ešte zosilnie, keď prejde ponad severozápad Bahám. K pobrežiu Floridy by sa mal podľa predpokladov dostať v pondelok v noci. Presná trasa Doriana je však stále veľmi nejasná. Podľa predpovedí by mohol udrieť na floridskú pevninu pri Fort Pierce a popri pobreží sa pohybovať na sever. Meteorológovia ale varujú, že aj najmenšia odchýlka by mohla trasu hurikánu presunúť nad more alebo viac do vnútrozemia. V dôsledku hurikánu môže v niektorých častiach Bahám stúpnuť hladina vody o tri až 4,5 metra, pričom pri pobreží hrozia aj veľké a ničivé vlny. Bahamský premiér Hubert Minnis nariadil evakuácie na ostrovoch Grand Bahama a Abaco.

Výnimočný stav na Floride

Americký prezident Donald Trump na Floride vyhlásil výnimočný stav a nariadil federálnu pomoc ako doplnok k úsiliu miestnych úradov v čo najväčšej miere zabrániť škodám. Úrady v niektorých okresoch v piatok vydali nariadenia na evakuáciu s účinnosťou od nedele. Letisko v meste Orlando v pondelok zase preruší komerčné lety. Živel by na Floride mohol postihnúť milióny ľudí a zasiahnuť atrakcie ako sú Walt Disney World či Trumpov rezort Mar-a-Lago. Dorian by mohol podľa meteorológov byť najhorším hurikánom v štáte od hurikánu Andrew z roku 1992, ktorý si vyžiadal 65 mŕtvych a zničil 63-tisíc domov.

Viac k témam: hurikán Dorian
Zdroj: Webnoviny.sk - Hurikán Dorian zosilnel a ako extrémne nebezpečný sa blíži k Bahamám © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Svet

31.8.2019 (Webnoviny.sk) - Hnutie Sme rodina navrhuje doplniť pravidlá ochrany hráčov hazardných hier a zakázať stávkovanie tým osobám, ktoré sú evidované v registri fyzických osôb vylúčených z hrania hazardných hier. Preto poslanci Národnej rady SR Peter Pčolinský, Boris Kollár, Milan Krajniak, Adriana Pčolinská a Peter Štarchoň predkladajú na septembrovú schôdzu návrh novely zákona o hazardných hrách.

Negatívne následky

„Každý štát, ktorého cieľom je úprimná snaha chrániť svojich občanov, má právo regulovať podnikanie v oblasti hazardných hier, k čomu patrí aj regulácia podmienok, za ktorých sa hrania takýchto hier môžu zúčastniť jednotlivci,“ uvádzajú predkladatelia návrhu v dôvodovej správe. Týmto opatrením sa podľa poslancov parlamentu za Sme rodina obmedzia negatívne, najmä finančné a sociálne, následky hrania týchto hier na ich životy. „A to eliminovaním účasti na takýchto hrách osobám, ktoré sa nachádzajú v situácii, keď hranie hazardných hier predstavuje ohrozenie ich života, zdravia, základných životných podmienok alebo splácanie ich záväzkov. A tiež ochranou účelu poskytovania dávok v hmotnej núdzi,“ dodáva hnutie Borisa Kollára.

Diery v systéme

Iniciatíva Zastavme hazard pre agentúru SITA reagovala s tým, že už pred zavedením registra vylúčených osôb upozorňovala na diery v systéme. „Register vylúčených hráčov treba aplikovať na všetky hazardné hry vrátane stávkových hier a lotérií, nakoľko aj pri týchto hrách môžu rodiny v hmotnej núdzi prehrať všetko. Taktiež do neho treba zapísať ľudí bez domova, osoby po osobnom bankrote či hráčov, od ktorých exekútori dlhodobo nevedia vymôcť vysoké pohľadávky,“ uviedol hovorca Iniciatívy Zastavme hazard Peter Beňa. Podľa jeho slov osobám v zúfalej finančnej situácii treba pomáhať a dať im šancu postaviť sa na nohy. „Hranie hazardných hier často vedie do ešte horšej situácie, a preto by z hrania mali byť vylúčené aj ďalšie skupiny hráčov,“ dodal.

Viac k témam: Register vylúčených osôb, stávkovanie
Zdroj: Webnoviny.sk - Hnutie Sme rodina navrhuje zakázať stávkovanie osobám vylučeným z hrania hazardných hier © SITA Všetky práva vyhradené.

Published in Slovensko
Strana 1 z 2

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

K2 Tags

K2 Login

K2 Calendar

« August 2019 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner