25. júl 2021
Facebook
streda, 20 december 2017 16:00

Slovák chcel z Bangkoku previezť chránené koraly, v Bratislave sa dostali do rúk colníkov

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BRATISLAVA 20. decembra (WebNoviny.sk) - Colníci na bratislavskom letisku M. R. Štefánika zaistili chránené koraly. Na územie Slovenska ich chcel 15. decembra v batožine previezť slovenský občan letiaci cez Prahu z Bangkoku. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa Colného úradu Bratislava Drahomíra Adamčíková. Colníci batožinu, ktorá na letisko prišla ako omeškaná, skontrolovali skenovacím zariadením a po vyhodnotení röntgenovej snímky nadobudli podozrenie, že batožina obsahuje neživé exempláre morských živočíchov. Odporúčame:
Sexuálni delikventi budú mať v pasoch špecifické označenie Fyzická kontrola podľa Adamčíkovej potvrdila, že sa v nej nachádzajú štyri koraly, preto colníci kontaktovali Štátnu ochranu prírody SR, aby nájdený tovar identifikovali. Odborník skonštatoval, že ide o chránený druh Scleractinia spp., a colníci tak exempláre zaistili a prípad posunuli právnemu oddeleniu úradu. Adamčíková spomenula podobný prípad z mája tohto roku, keď colníci na bratislavskom letisku skonfiškovali 38 kusov koralov. Občan Českej republiky letiaci z Dubaja sa ich pokúšal priviezť z dovolenky na Zanzibare.

Viac k témam: chránené koraly, colná správa, Letisko M. R. Štefánika - Airport Bratislava
Zdroj: Webnoviny.sk - Slovák chcel z Bangkoku previezť chránené koraly, v Bratislave sa dostali do rúk colníkov © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 120 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner