25. júl 2021
Facebook
streda, 20 december 2017 18:00

Mazureka uznal sudca vinného z prečinu hanobenia národa a rasy, dostal peňažný trest

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BANSKÁ BYSTRICA 20. decembra (WebNoviny.sk) - Peňažný trest päťtisíc eur uložil samosudca Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Banskej Bystrici poslancovi Národnej rady SR za Kotlebovu stranu Milanovi Mazurekovi. Sudca rozhodol trestným rozkazom, ktorým uznal poslanca za vinného z prečinu hanobenia národa, rasy a presvedčenia v súbehu s prečinom podnecovanie, hanobenie a vyhrážanie osobám pre ich príslušnosť k niektorej rase, národu, národnosti, farbe pleti a etnickej skupine.

Skutok spáchal ako verejný činiteľ

Poslanec skutok spáchal ako verejný činiteľ vo vysielaní Rádia Frontinus v októbri minulého roku. Verdikt súdu nie je právoplatný, prokurátor i obvinený môžu proti nemu v zákonnej lehote podať odpor a sudca nariadi hlavné pojednávanie. Odporúčame:
Pozmenené informácie z Kaliňákovho účtu mali vyrobiť politickú kauzu, tvrdí ministerstvo vnútra Milan Mazurek vystupoval v Rádiu ako poslanec Národnej rady Slovenskej republiky a ako člen Výboru pre ľudské práva, národnostné menšiny a rodovú rovnosť NR SR za politickú stranu Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko.

Výroky mali rasistický charakter

Okrem iného uviedol výroky, ktoré v kontexte celého vystúpenia v rozhlasovej relácii spĺňajú definičné znaky znevažujúcich prejavov z hľadiska príslušnosti ku konkrétnemu – rómskemu etniku, majú rasistický charakter a z ich obsahu vyplýva zámer vyvolať nenávisť voči príslušníkom tejto etnickej skupiny. Tvrdil napríklad, že „150 miliónov eur sa použije iba na domy z týchto cigánskych osád, ľudí, ktorí pre náš národ, pre náš štátny rozpočet, pre našu kultúru neurobili nič, práve naopak, rozhodli sa žiť týmto asociálnym spôsobom života a vyciciavať náš sociálny systém“. Odporúčame:
Obhajoba v kauze nahliadnutia účtov Kaliňáka podala námietku na sudkyňu, dôvodom je zaujatosť Obžalobu v tejto veci podal prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry a sudca rozhodol trestným rozkazom, ktorého znenie má agentúra SITA k dispozícii. Hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková pre SITA uviedla, že k veci sa vyjadria po tom, ako súd dostane doručenky od procesných strán.

Viac k témam: Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko, Milan Mazurek, rasizmus, súd
Zdroj: Webnoviny.sk - Mazureka uznal sudca vinného z prečinu hanobenia národa a rasy, dostal peňažný trest © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 125 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner