25. júl 2021
Facebook
štvrtok, 21 december 2017 10:00

Nový župan Viskupič prebral Trnavský kraj s piatimi úvermi a s astronomickým dlhom

Written by 
Rate this item
(0 votes)
Trnavský samosprávny kraj prebralo nové vedenie s dlhom 55 miliónov eur. Jeho nový predseda Jozef Viskupič chce urobiť všetko pre to, aby zadlženosť kraja klesla.

Odovzdali kraj s veľkým dlhom

"Vynaložíme všetko úsilie na to, aby ukazovateľ zadlženosti v tomto funkčnom období klesol a aby samosprávny kraj išiel do ďalšieho volebného obdobia v lepšej finančnej kondícii, než v akej ho teraz preberáme,“ vyhlásil Viskupič na rokovaní krajského zastupiteľstva. Nie je podľa neho správne odovzdávať organizácie, ktoré pôsobia vo verejnom priestore, ďalším generáciám s veľkými dlhmi.

Rada pre zdravý rozpočet

Viskupič avizoval tiež po vzore štátnej Rady pre rozpočtovú zodpovednosť vytvorenie Rady pre zdravý rozpočet Trnavského samosprávneho kraja, ktorá by dávala kvalifikované ekonomické stanoviská k zámerom vedenia kraja. Napriek vysokej zadlženosti kraj neprekročil limity, ktoré stanovuje zákon o rozpočtových pravidlách územnej samosprávy. Odporúčame:
Župan Viskupič si berie na úrad človeka od Ivety Radičovej Trnavský samosprávny kraj momentálne spláca päť bankových úverov. Jeho vedenie má pre krajských poslancov pripraviť informáciu o tom, na čo boli bankové úvery použité. Má tiež preveriť, či pri terajších mimoriadne nízkych úrokových sadzbách nie je možné úvery refinancovať novým úverom s lepšími podmienkami.

Viac k témam: dlh, Jozef Viskupič, TTSK Trnavský samosprávny kraj
Zdroj: Webnoviny.sk - Nový župan Viskupič prebral Trnavský kraj s piatimi úvermi a s astronomickým dlhom © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 128 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner