25. júl 2021
Facebook
piatok, 22 december 2017 11:00

Do 7. januára bude košická MHD premávať podľa prázdninových cestovných poriadkov

Written by 
Rate this item
(0 votes)
Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) v súvislosti so zimnými prázdninami, vianočnými a novoročnými sviatkami mení cestovné poriadky na linkách košickej mestskej hromadnej dopravy (MHD).

Na Štedrý deň ako cez voľné dni

Ako informovala agentúru SITA hovorkyňa košického dopravného podniku Michaela Karaffová, v čase zimných prázdnin od 23. decembra do 7. januára bude MHD premávať podľa prázdninových cestovných poriadkov. Premávať nebudú posilnené vysokoškolské spoje električkovej linky R4 (označené „vš“). Tieto spoje budú obnovené až na začiatku letného semestra 12. februára. Na Štedrý deň bude MHD premávať ako cez voľné dni približne do osemnástej, linky 10 a 15 budú premávať cez Staničné námestie, linka 52 z Košíc do Šace bude jazdiť obojsmerne cez Poľov. Na prvý a druhý sviatok vianočný pôjde MHD ako cez voľné dni.

Posilnené nočné linky na Silvestra

Na Silvestra bude MHD premávať podľa cestovných poriadkov platných pre voľné dni až do svojho ukončenia. Nočné linky N1, N2, N4, N5, N6, N7 budú posilnené – rozjazdy nočných spojov zo Staničného námestia začínajú premávať o 23:10 do štvrtej ráno. Na Nový rok pôjde MHD ako vo voľné dni. V súvislosti s otváracími hodinami obchodného centra Atrium Optima spoje nebudú zachádzať na zastávku OC Optima, ale budú premávať len po zastávku Luník VIII. V období od 23. decembra do 1. januára bude linka 23 premávať v obmedzenom režime. Počas pracovných dni budú spoje na tejto linke jazdiť v pravidelnom 60-minútovom intervale a počas voľných dni v 120-minútovom intervale. Autobusy v tomto období nebudú zachádzať na zastávky Bahýľova a Faurecia. Od 27. do 29. decembra nebude na linke 25 premávať posilnený spoj o 14:10 zo zastávky Magnezitárska smer Námestie osloboditeľov. Podrobnejšie informácie a cestovné poriadky záujemcovia nájdu na internetovej stránke DPMK.

Viac k témam: Dopravný podnik mesta Košice DPMK, Košice, Vianoce
Zdroj: Webnoviny.sk - Do 7. januára bude košická MHD premávať podľa prázdninových cestovných poriadkov © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 101 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner